Dom z kontenerów morskich – innowacyjny pomysł XXI wieku

Dom z kontenerów morskich – innowacyjny pomysł XXI wieku

Dom z kontenerów morskich – innowacyjny pomysł XXI wieku. Domy z kontenerów morskich cieszą się coraz większą popularnością na całym świecie. Jest to innowacyjne, szybkie i ekologiczne rozwiązanie, które staje się ciekawą alternatywą dla tradycyjnego budownictwa. Ich prostota i funkcjonalność niczym nie odbiegają od normalnego domu, na którego budowę często trzeba przeznaczyć fortunę. Domy z kontenerów morskich zyskały miliony fanów nie tylko ze względu na ceny, ale także z powodu głębszej świadomości i przerzucenia się na ekologiczny tryb życia wielu osób.

Pomimo, że budowa domu z kontenerów brzmi jak szaleństwo, to jest realnym działaniem, na które decyduje się coraz większa część społeczeństwa.  Minimalizm, prostota i ekologia idą w parze z nowoczesnymi rozwiązaniami i eleganckim wyglądem. Domy z kontenerów morskich to doskonały przykład, jak można zrobić coś z niczego! Budownictwo to jest inne, wyjątkowe i posiada wiele zalet – każdy dom jest inny i każdy dom jest wyjątkowy!

Co to jest budownictwo kontenerowe?

Budowa domów z kontenerów morskich to rodzaj budownictwa modułowego, które posiada różnorodne przeznaczenie. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie niezbędny jest szybki okres realizacji i brak zbędnych, czasochłonnych przygotowań. Budynki, które najczęściej powstają z tego typu kontenerów to: hale, magazyny, sklepy, budynki gastronomiczne, lokale użytkowe, budynki publiczne i coraz częściej spotykane – domy mieszkalne. Ogromna zaletą tego typu budownictwa jest szybkość i prostota budowy. Budynek, spełniający wszelkie oczekiwania i parametry może powstać w zaledwie kilkanaście dni i w dodatku może być w wersji mobilnej. Projekt realizowany jest według indywidualnych preferencji i sugestii, które wdrażane są należycie w prace budowlane. Powoduje to powstawanie nietuzinkowych, wysmakowanych i wyróżniających się budowli, które są nie tylko ładne, ale także funkcjonalne i całkowicie bezpieczne.

Jak zbudować dom z kontenerów morskich?

Budynki z kontenerów morskich to nie tylko lokale publiczne wielkopowierzchniowe. Coraz większe zainteresowanie nimi dotknęło szerszej grupy społeczeństwa, które decyduje się na ich zakup nie tylko w celach rekreacyjnych, (jako domki letniskowe), ale także mieszkalnych. Okazuje się, bowiem, że dom zbudowany z morskich kontenerów może być traktowany, jako pełnowartościowy budynek, spełniający wszelkie normy i potrzeby osób w nim mieszkających. Jest zdecydowanie tańszą i mniej wymagającą alternatywą.

Do budowy tego typu domów wykorzystuje się kontenery morskie, które mogą być fabrycznie nowe, lub używane – wcześniej wykorzystywane w transporcie. Zaleca się kupno nowych, gdyż umożliwia to dobranie odpowiednich wymiarów pod własne preferencje i projekt budynku. Funkcję szkieletu pełni samonośna rama kontenera, która wykonana jest ze stali i profili walcowanych oraz zamkniętych, (które są odpowiednio przygotowywane: piaskowane i pokryte farbą antykorozyjną). Sufity, ściany i podłogi wykonuje się z ocynkowanej blachy – wypełnionej materiałami izolacyjnymi (najczęściej wełną mineralną). W wewnątrz kładzione są płyty laminowane, wiórowe lub gipsowo – kartonowe. A do ich wykończenia stosuje się takie same techniki, materiały i pomysły, co w tradycyjnym budownictwie. Możliwości jest tak naprawdę tyle, ile pomieści głowa pełna pomysłów.

Posadowienie – szybko i sprawnie, bez zbędnych formalności

Dom z kontenerów morskich – innowacyjny pomysł XXI wieku
Dom z kontenerów morskich – innowacyjny pomysł XXI wieku

Niewątpliwą zaletą budownictwa kontenerowego jest szybki czas realizacji i brak zbędnych i długotrwałych przygotowań, które niezbędne są do postawienia budynku na określonym terenie. Zgody, formalności i sterty dokumentów to tradycyjna forma postępowania przy kupnie działki i stawianiu domu. Natomiast domy z kontenerów morskich nie wymagają czasochłonnych procedur i tysiąca podpisów na rozpoczęcie budowy. Do ich realizacji niezbędne jest odpowiednie podłoże, które należy prawidłowo ustabilizować i wypoziomować na betonowych bloczkach (grunt musi być równy i stabilny). W zabudowach mieszkalnych tego typu często wykonuje się stopy fundamentowe, a w punktach podparcia wylewany jest beton zbrojony. Dzięki temu zapewnia się prawidłową stabilizację i odporność na działania naturalnej pracy podłoża. Prace budowlane przygotowujące grunt do postawienia kontenerowego domu opierają się na oszczędności kosztów i minimalizacji zbędnych działań. Są to jednak precyzyjne, przemyślane i bezpieczne działania, zapewniające najwyższą, jakość i komfort późniejszego użytkowania. Domy z kontenerów morskich są całkowicie przystosowanym rodzajem budownictwa do wszelkich potrzeb i zapotrzebowań ich użytkowników. Ich prostota i zarazem elegancja nadają im wysmakowany charakter i potencjał, który owocuje coraz bardziej.

Domy z kontenerów morskich to doskonały sposób na postawienie budynku swoich marzeń niskim kosztem. Jest to zdecydowanie oszczędniejsza i bardziej ekologiczna opcja, która oferuje szereg nowoczesnych rozwiązań i możliwości. Domy tego typu mogą być wykorzystywane, jako typowe domki letniskowe, które umilać będą wakacyjny pobyt lub urlop w każdym miejscu na świecie, jak i mogą stać się pełnowartościowym budynkiem mieszkalnym spełniającym wszelkie zapotrzebowania i właściwości niezbędne do codziennego funkcjonowania.

Blacha trapezowa jak kłaść
Budownictwo

Blacha trapezowa jak kłaść

Blacha trapezowa jak kłaść – to produkty cechujące się uniwersalnością, dlatego są często wykorzystywane w budownictwie. Sprawdziły się, jako pokrycie dachowe i elewacyjne zarówno w przypadku małych form (garaże, wiaty), jak i wielkopowierzchniowych hal produkcyjnych czy obiektów handlowych. Produkty dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej oraz z różnymi powłokami ochronnymi. Blacha trapezowa – zastosowanie Blacha […]

Read More
Jakie pompy ciepła?
Budownictwo Technologie

Jakie pompy ciepła?

Jakie pompy ciepła? Pompy ciepła to bardzo ekonomiczny i ekologiczny sposób na ogrzewanie budynku. Jak działają i jakie są ich rodzaje? Czym jest pompa ciepła? Najprostsza definicja mówi o tym, że gruntowa, wodna, hybrydowa lub powietrzna pompa ciepła to urządzenie, które wymusza przepływ ciepła. Dotyczy to ruchu ciepła z takiego obszaru, który ma niższą temperaturę, do […]

Read More
Badania geotechniczne - kto może je wykonywać?
Budownictwo Geologia

Badania geotechniczne – kto może je wykonywać?

Badania geotechniczne – kto może je wykonywać? Badania geotechniczne stanowią nieco zapomniany aspekt formalności, które trzeba załatwić jeszcze przed przystąpieniem do budowy domu. Wiedza, która na ten temat krąży, jest stosunkowo mało popularna. Istnieją jednak takie kwestie, nad którymi warto się skupić. Na czym polegają badania geologiczne? Czy każdy musi je wykonywać? Będą to pytania […]

Read More