Folia ochronna – skuteczne zabezpieczenie wyświetlacza

Folia ochronna - skuteczne zabezpieczenie wyświetlacza

Folia ochronna – skuteczne zabezpieczenie wyświetlacza – codzienne użytkowanie smartfonu niesie za sobą ryzyko jego przypadkowego uszkodzenia. Warto stosować dostępne na rynku pokrowce do zabezpieczenia obudowy telefonu przed upadkiem oraz folie ochronne do smartfonów przeznaczone do zabezpieczenia wyświetlaczy. Folie ochronne cieszą się dużą popularnością wśród klientów, ze względu na skuteczność ochrony wyświetlacza oraz ich niską cenę. Prawidłowo zabezpieczony telefon ulega awarii znacznie rzadziej niż smartfon bez akcesoriów ochronnych. Najbardziej wrażliwym podzespołem telefonu na uszkodzenia jest wyświetlacz, dlatego należy stosować profesjonalne folie ochronne do smartfonów

Funkcjonalność folii ochronnej

Folie ochronne do smartfonów zabezpieczają wyświetlacz lub ekran dotykowy przed jego porysowaniem i zabrudzeniem. Ponadto skutecznie chroni go przed śladami palców. Folia ochronna charakteryzuje się niewyczuwalną grubością oraz idealnym dopasowaniem do powierzchni wyświetlacza. Technologia produkcyjna folii ochronnych sprawia, że cechują się one odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Skutecznie chronią wyświetlacz przed wilgocią w deszczowe dni. Ponadto folia to doskonała ochrona wyświetlacza przed drobinkami pyłu, który jest przyczyną powstawania rys na powierzchni ekranu. Raz przyklejona folia służby przez długi czas. Folie ochronne do smartfonów należy wymieniać wyłącznie podczas stwierdzenia jej uszkodzenia lub odkształcenia powodującego dostawanie się pod nią powietrza.

Skuteczna metoda umieszczania folii na wyświetlaczu

Folia ochronna - skuteczne zabezpieczenie wyświetlacza
Folia ochronna – skuteczne zabezpieczenie wyświetlacza

Folie ochronne do smartfonów mogą być przyklejane przez wyspecjalizowany personel telefonicznego punktu usługowego lub samodzielnie przez użytkownika. Zanim użytkownik umieści folię na wyświetlaczu, powinien uprzednio dokładnie oczyścić powierzchnię ekranu z wszelkich zanieczyszczeń. Czynność czyszczenia należy powtórzyć kilkukrotnie, a następnie upewnić się, że powierzchnia wyświetlacza jest wolna od najmniejszych pyłków. W przypadku pozostawienia drobinek kurzu folia nie będzie skutecznie przylegać, przez co powstaną pęcherze powietrza. Powietrze może powodować nieprecyzyjne działanie ekranu dotykowego, co negatywnie wpłynie na użytkowanie telefonu. Przed przyklejeniem warto przyłożyć folię do ekranu telefonu, aby sprawdzić najskuteczniejsze umieszczenie jej na powierzchni ekranu.

 Zazwyczaj folie ochronne do smartfonów zabezpieczone są warstwą ochronną z obu stron. W pierwszej kolejności należy odkleić część zabezpieczenia od strony wyświetlacza. Następnie precyzyjnie odmierzając odległości od brzegów wyświetlacza, przyłożyć do ekranu i docisnąć. Odklejając zabezpieczenie od strony wyświetlacza, należy jednocześnie przyklejać folię. Ostatnią czynnością jest odklejenie zabezpieczenia z zewnętrznej strony folii. Specjalistyczne serwisy smartfonów stosują profesjonalne narzędzia w postaci precyzyjnych szczypców. Folie ochronne do smartfonów z powodzeniem są jednak przyklejane samodzielnie przez użytkowników.

Folia ochronna czy szkło hartowane

Kwestia, który sposób zabezpieczenia wyświetlacza zastosować to indywidualna decyzja użytkownika. Najistotniejsze różnice decydujące o tym, czy do zabezpieczenia wybrać folie ochronne do smartfonów, czy może szkło hartowane, należą m.in.:

  • masa – ciężar folii jest niewyczuwalny, natomiast waga szkła jest odczuwalna w stosunku do wagi telefonu.
  • grubość – folia ochronna cechuje się minimalną i nieodczuwalną grubością przez użytkownika. Szkło hartowane to element, którego grubość jest zdecydowanie wyczuwalna w codziennym użytkowaniu.
  • trudność wymiany – w przypadku folii wymiana nie stanowi problemu. Szkło hartowane jest zabezpieczeniem bardziej skomplikowanym w wymianie.
  • struktura – folia jest niezwykle elastyczna, natomiast szkło, jest sztywnym elementem, który nie ulega odkształceniom.
  • poziom ochrony – folia ochronna skutecznie zabezpiecza wyświetlacz przed zarysowaniami oraz zabrudzeniami. Gorzej jednak sprawdza się w przypadku ochrony przed uderzeniem, gdzie szkło hartowane jest znacznie skuteczniejsze.
  • cena – folie ochronne do smartfonów to niewielki koszt, natomiast szkło hartowane wymaga większej inwestycji.

Wybór użytkownika pomiędzy folią ochronną a szkłem hartowanym, powinien być podyktowany przede wszystkim komfortem użytkowania telefonu. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie posiada zalety i wady, dlatego wybór powinien być dostosowany do potrzeb właściciela urządzenia.

Folia ochrona oryginalna czy zamiennik – którą wybrać?

Klienci, którzy inwestują wyłącznie w oryginalne produkty, nie mają wątpliwości, że dokonali najlepszego wyboru. Jednak czy w przypadku folii ochronnej ma to tak duże znaczenie? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Obecnie telefon jest narzędziem codziennego użytku, dlatego towarzyszy właścicielowi w każdym miejscu, bez względu na warunki atmosferyczne i środowiskowe. Osobom, które pracują lub przebywają dużo czasu w wilgotnych, lub chłodnych pomieszczeniach, zaleca się stosowanie najwyższej jakości folii ochronnych. W przypadku domowego użytku lub pracy biurowej warto wypróbować najtańszą folię ochronną. W przypadku braku zadowolenia zawsze można dokonać zakupu oryginalnego zabezpieczenia wyświetlacza.

Magazyny energii
Technologie

Magazyny energii

Magazyny energii – co powinniśmy o nich wiedzieć? Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach zapotrzebowanie na energię elektryczną wciąż wzrasta. Co więcej, nic nie zwiastuje na to, aby miały się dokonać jakiekolwiek zmiany w tym zakresie. Godnym uwagi rozwiązaniem są Odnawialne Źródła Energii, które są jeszcze bardziej opłacalne, jeśli posiadamy swoje własne magazyny energii. […]

Read More
Laptop ASUS TUF Gaming FX505
Hobby Technologie

Laptop ASUS TUF Gaming FX505 

Laptop ASUS TUF Gaming FX505 | Ryzen™ 7 3750H | 512 GB | 16 GB gold steel – jakiś czas temu Asus zaprezentował nową serie TUF dla graczy. Celem tego zabiegu było stworzenie ultrabooków o wysokiej wydajności, a jednocześnie niższej cenie niż znana gamingowa seria od Asusa: ROG (Republic Of Gamers). Owocem tej pracy jest […]

Read More
Jakie pompy ciepła?
Budownictwo Technologie

Jakie pompy ciepła?

Jakie pompy ciepła? Pompy ciepła to bardzo ekonomiczny i ekologiczny sposób na ogrzewanie budynku. Jak działają i jakie są ich rodzaje? Czym jest pompa ciepła? Najprostsza definicja mówi o tym, że gruntowa, wodna, hybrydowa lub powietrzna pompa ciepła to urządzenie, które wymusza przepływ ciepła. Dotyczy to ruchu ciepła z takiego obszaru, który ma niższą temperaturę, do […]

Read More