Co lombard robi ze złotem

Co lombard robi ze złotem

Zacznijmy od podstaw: jest mała sieć, w której dziesiątki lub kilkanaście lombardów handluje złotem w przypadku lombardów w centrum Warszawy nie jest to zaskakujące. Co lombard robi ze złotem – skąd oni to wzięli? Istnieją dwa sposoby sprzedaży złota w lombardzie, a mianowicie kupowanie złota od klientów i zabezpieczenie składek bez subskrypcji. W tym drugim przypadku, w systemie odbioru wstępnego, złoto jest oznaczane jako nieodebrane zabezpieczenie po zawarciu pierwotnej umowy sprzedaży – gdy klient nie odbierze złota, pierwotna umowa jest „zamykana” i przekształcana w umowę końcową.

OK, cena kupna złota? Dla wygody wprowadzania nasza średnia cena za 585 próbek to około 80 zł za gram. Teraz każda transakcja zakupu jest wprowadzana do systemu sprzedażowego związanego z kasą, systemem księgowym itp. W najlepszym razie, ale… ale nie można od razu sprzedać złota, tu zaczyna się pojawiać przysłowiowy cud.

Otóż każdy lombard należący do sieci ma raz w miesiącu tzw. Koordynatora regionalnego, odpowiedzialnego za zebranie całego zakupionego złota. Aby to zrobić, należy usunąć złoto z całego systemu usług finansowych. Jest proste rozwiązanie: wykup kredytów i późniejsze wpłaty na konto rozliczane są na podstawie regularnych wpływów finansowych (nie faktur!), Np. 82 zł za gram, co jest minimalnym zyskiem lombardu. Na tym potwierdzeniu nie ma informacji o kupującym. W ten sposób skonfiskowano złoto, od wszystkich 2 zł zysków zapłacono podatek dochodowy i wszystko było w porządku. wydać się. Jaki będzie następny krok? Całe złoto w lombardzie oddajemy złotnikowi, który sprawdzi, czy wszystko jest w porządku i czy nie doszło do wypadku tytoniowego. Jeśli wszystko jest w porządku, złoty produkt zostanie zwrócony do lombardu i sprzedany w cenie 140-160 zł za gram. Najlepiej teraz innymi słowy, ten typ sprzedaży różni się nieznacznie w zależności od tego, czy produkt jest sprzedawany offline, czy online.

Sprzedaż tradycyjna

W przypadku sprzedaży towaru klientom z ulicy (osobom fizycznym) do zakupu zostanie doliczony „paragon” sporządzony w programie Excel, nie uwzględniający nawet ważnych pozycji, takich jak NIP czy naliczony podatek od towarów i usług. Jednak kopia tego „paragonu” jest wysyłana do klienta, a drugą pozostaje do sprawdzenia kierownikowi, który może sprawdzić, czy złote warunki są prawidłowe. Takie kopie są ukrywane w sejfie ze złotem i niszczone raz w miesiącu (lub więcej razy) po sprawdzeniu zgodności z rzeczywistym stanem magazynowym. Nie trzeba dodawać, że taka sprzedaż oparta na „paragonach” opartych na Excelu nie będzie rejestrowana w oficjalnym systemie sprzedaży, więc od takiej sprzedaży nie zostanie potrącony żaden podatek. Lombardy miały już takie problemy. Powinienem też wspomnieć, że większość złota sprzedawanego w lombardach jest sprzedawana osobom fizycznym.

Sprzedaż przez internet

Jeśli złoto jest sprzedawane online (tak się dzieje), jest ponownie wprowadzane do systemu sprzedaży, a umowa jest zwykle zawierana dla kupującego – dlatego tak jest w przypadku niego, ponieważ jest to najszybszy sposób na „zwrot” złota. do magazynu państwowego. (Ponieważ nie ma tam oficjalnego magazynu, kierownik odkupił go! W takim przypadku zostanie wystawiona faktura VAT-kaucja.

Co lombard robi ze złotem
Co lombard robi ze złotem

Złoto zawsze było doskonałym nośnikiem wartości i metalem szlachetnym, który jest inwestowany z myślą o przyszłych zyskach. Powodem jest nie tylko rzadkość tego metalu, ale także jego piękny wygląd i zastosowanie w jubilerstwie czy chemii przemysłowej. Jednak niemal w każdym gospodarstwie domowym można znaleźć rzeczy wykonane ze złota, a wielu Polaków wciąż nie zdaje sobie sprawy z ich prawdziwej wartości. Jeśli ktoś posiada złotą biżuterię lub monety, warto udać się do najbliższego lombardu i uzyskać bezpłatną wycenę towaru. W lombardach możemy także sprzedać elektronikę między innymi w Warszawie.

Prawie nikt z nas nie posiada tak zwanych złotych monet wykonanych z niemal czystego złota. Są takowe dostępne w kilku lombardach. Są najpopularniejszą metodą długoterminowego inwestowania w żółtą rudę. Ostatecznie wszystkie te monety są ujednolicone, więc po zweryfikowaniu autentyczności monet można bez problemu sprzedawać złote i srebrne monety w dowolnym miejscu na świecie (nawet w lombardach w Polsce). Jednak większość sprzedawanego przez Polaków złota to biżuteria w różnych formach. Formalnie branża mówi o „wiórach złota” lub „wiórach jubilerskich”, co wynika głównie z różnicy w gramaturze i kształcie biżuterii. Warto zauważyć, że w większości przypadków biżuteria różni się od siebie tzw. Czystością złota, czyli ilością metali szlachetnych zawartą w każdej jednostkowej objętości produktu. Innymi słowy, część biżuterii zawiera na przykład 75% czystego złota, podczas gdy inna biżuteria zawiera na przykład 33% czystego złota. Oczywiście przekłada się to na ostateczny atrybut przedmiotu, ale przekłada się to również na cenę złota w skupie. Nie zapominajmy że w lombardach w warszawie sprzedamy i kupimy potrzebne akcesoria rtv.

Czystość złota

Wśród najpopularniejszych próbek złota używanych na co dzień przy produkcji biżuterii wysyłanej do Polski możemy wyróżnić:

  • próbę 999 zawierającą 99% czystego złota
  • próbę 960 zawierającą 96% czystego złota
  • próbę 750 zawierającą 75% czystego złota
  • próbę 585 zawierającą 58,5% czystego złota
  • próbę 500 zawierającą 50% czystego złota
  • próbę 375 zawierającą 37,5% czystego złota
  • próbę 333 zawierającą 33,3% czystego złota

Najmodniejsze plecaki
Moda Sklepy Usługi

Najmodniejsze plecaki

Najmodniejsze plecaki: Plecaki są znacznie więcej niż tylko praktycznym sposobem na przenoszenie naszych rzeczy. To modne akcesoria, które pozwalają nam wyrazić nasz styl i osobowość. W sezonie jesień-zima, wybór plecaka jest szczególnie ważny, ponieważ musi on sprostać zarówno naszym potrzebom, jak i panującym warunkom pogodowym. W tym artykule przyjrzymy się najmodniejszym plecakom na ten sezon, […]

Read More
Prawnik medyczny Warszawa
Prawo Usługi

Prawnik medyczny Warszawa

Prawnik medyczny Warszawa: Medycyna i prawo to dziedziny, które często splatają się w życiu każdego z nas. Gdy zmagamy się z problemami zdrowotnymi, często potrzebujemy wsparcia nie tylko lekarzy, ale także specjalistów od prawa medycznego. W Warszawie działa wiele kancelarii prawnych specjalizujących się w obszarze prawa medycznego, które oferują profesjonalne usługi i wsparcie prawne pacjentom […]

Read More
Transport przeprowadzki w Gdańsku
Transport Usługi

Transport przeprowadzki w Gdańsku

Transport przeprowadzki w Gdańsku: przeprowadzka to jedno z tych wyzwań, które każdy z nas pewnie kiedyś musiał stawić czoła. Bez względu na to, czy to mały kawalerka czy duże biuro, proces przemieszczenia całego dobytku w nową lokalizację może być żmudny, stresujący i czasochłonny. Szczególnie dla firm, które przenoszą swoje biura w nowe miejsce, proces ten […]

Read More