Co lombard robi ze złotem

Co lombard robi ze złotem

Zacznijmy od podstaw: jest mała sieć, w której dziesiątki lub kilkanaście lombardów handluje złotem w przypadku lombardów w centrum Warszawy nie jest to zaskakujące. Co lombard robi ze złotem – skąd oni to wzięli? Istnieją dwa sposoby sprzedaży złota w lombardzie, a mianowicie kupowanie złota od klientów i zabezpieczenie składek bez subskrypcji. W tym drugim przypadku, w systemie odbioru wstępnego, złoto jest oznaczane jako nieodebrane zabezpieczenie po zawarciu pierwotnej umowy sprzedaży – gdy klient nie odbierze złota, pierwotna umowa jest „zamykana” i przekształcana w umowę końcową.

OK, cena kupna złota? Dla wygody wprowadzania nasza średnia cena za 585 próbek to około 80 zł za gram. Teraz każda transakcja zakupu jest wprowadzana do systemu sprzedażowego związanego z kasą, systemem księgowym itp. W najlepszym razie, ale… ale nie można od razu sprzedać złota, tu zaczyna się pojawiać przysłowiowy cud.

Otóż każdy lombard należący do sieci ma raz w miesiącu tzw. Koordynatora regionalnego, odpowiedzialnego za zebranie całego zakupionego złota. Aby to zrobić, należy usunąć złoto z całego systemu usług finansowych. Jest proste rozwiązanie: wykup kredytów i późniejsze wpłaty na konto rozliczane są na podstawie regularnych wpływów finansowych (nie faktur!), Np. 82 zł za gram, co jest minimalnym zyskiem lombardu. Na tym potwierdzeniu nie ma informacji o kupującym. W ten sposób skonfiskowano złoto, od wszystkich 2 zł zysków zapłacono podatek dochodowy i wszystko było w porządku. wydać się. Jaki będzie następny krok? Całe złoto w lombardzie oddajemy złotnikowi, który sprawdzi, czy wszystko jest w porządku i czy nie doszło do wypadku tytoniowego. Jeśli wszystko jest w porządku, złoty produkt zostanie zwrócony do lombardu i sprzedany w cenie 140-160 zł za gram. Najlepiej teraz innymi słowy, ten typ sprzedaży różni się nieznacznie w zależności od tego, czy produkt jest sprzedawany offline, czy online.

Sprzedaż tradycyjna

W przypadku sprzedaży towaru klientom z ulicy (osobom fizycznym) do zakupu zostanie doliczony „paragon” sporządzony w programie Excel, nie uwzględniający nawet ważnych pozycji, takich jak NIP czy naliczony podatek od towarów i usług. Jednak kopia tego „paragonu” jest wysyłana do klienta, a drugą pozostaje do sprawdzenia kierownikowi, który może sprawdzić, czy złote warunki są prawidłowe. Takie kopie są ukrywane w sejfie ze złotem i niszczone raz w miesiącu (lub więcej razy) po sprawdzeniu zgodności z rzeczywistym stanem magazynowym. Nie trzeba dodawać, że taka sprzedaż oparta na „paragonach” opartych na Excelu nie będzie rejestrowana w oficjalnym systemie sprzedaży, więc od takiej sprzedaży nie zostanie potrącony żaden podatek. Lombardy miały już takie problemy. Powinienem też wspomnieć, że większość złota sprzedawanego w lombardach jest sprzedawana osobom fizycznym.

Sprzedaż przez internet

Jeśli złoto jest sprzedawane online (tak się dzieje), jest ponownie wprowadzane do systemu sprzedaży, a umowa jest zwykle zawierana dla kupującego – dlatego tak jest w przypadku niego, ponieważ jest to najszybszy sposób na „zwrot” złota. do magazynu państwowego. (Ponieważ nie ma tam oficjalnego magazynu, kierownik odkupił go! W takim przypadku zostanie wystawiona faktura VAT-kaucja.

Co lombard robi ze złotem
Co lombard robi ze złotem

Złoto zawsze było doskonałym nośnikiem wartości i metalem szlachetnym, który jest inwestowany z myślą o przyszłych zyskach. Powodem jest nie tylko rzadkość tego metalu, ale także jego piękny wygląd i zastosowanie w jubilerstwie czy chemii przemysłowej. Jednak niemal w każdym gospodarstwie domowym można znaleźć rzeczy wykonane ze złota, a wielu Polaków wciąż nie zdaje sobie sprawy z ich prawdziwej wartości. Jeśli ktoś posiada złotą biżuterię lub monety, warto udać się do najbliższego lombardu i uzyskać bezpłatną wycenę towaru. W lombardach możemy także sprzedać elektronikę między innymi w Warszawie.

Prawie nikt z nas nie posiada tak zwanych złotych monet wykonanych z niemal czystego złota. Są takowe dostępne w kilku lombardach. Są najpopularniejszą metodą długoterminowego inwestowania w żółtą rudę. Ostatecznie wszystkie te monety są ujednolicone, więc po zweryfikowaniu autentyczności monet można bez problemu sprzedawać złote i srebrne monety w dowolnym miejscu na świecie (nawet w lombardach w Polsce). Jednak większość sprzedawanego przez Polaków złota to biżuteria w różnych formach. Formalnie branża mówi o „wiórach złota” lub „wiórach jubilerskich”, co wynika głównie z różnicy w gramaturze i kształcie biżuterii. Warto zauważyć, że w większości przypadków biżuteria różni się od siebie tzw. Czystością złota, czyli ilością metali szlachetnych zawartą w każdej jednostkowej objętości produktu. Innymi słowy, część biżuterii zawiera na przykład 75% czystego złota, podczas gdy inna biżuteria zawiera na przykład 33% czystego złota. Oczywiście przekłada się to na ostateczny atrybut przedmiotu, ale przekłada się to również na cenę złota w skupie. Nie zapominajmy że w lombardach w warszawie sprzedamy i kupimy potrzebne akcesoria rtv.

Czystość złota

Wśród najpopularniejszych próbek złota używanych na co dzień przy produkcji biżuterii wysyłanej do Polski możemy wyróżnić:

  • próbę 999 zawierającą 99% czystego złota
  • próbę 960 zawierającą 96% czystego złota
  • próbę 750 zawierającą 75% czystego złota
  • próbę 585 zawierającą 58,5% czystego złota
  • próbę 500 zawierającą 50% czystego złota
  • próbę 375 zawierającą 37,5% czystego złota
  • próbę 333 zawierającą 33,3% czystego złota

Systemy ERP - ich znaczenie w optymalizacji pracy firmy
Technologie Usługi

Systemy ERP – ich znaczenie w optymalizacji pracy firmy

Systemy ERP – ich znaczenie w optymalizacji pracy firmy – Optymalizacja działań i kosztów to priorytet każdej firmy – to sekret skutecznego zarządzania, a przede wszystkim skutecznego osiągania celów. Wymaga to jednak doskonałej organizacji pracy oraz systemów pomagających zarządzać działaniami na wszystkich poziomach przedsiębiorstwa. Tutaj z pomocą przychodzi system ERP, który staje się obecnie niemal […]

Read More
Kiedy zaczyna się rehabilitacja i jak zrobić pierwszy krok?
Usługi Zdrowie

Kiedy zaczyna się rehabilitacja i jak zrobić pierwszy krok?

Rehabilitacja to coś, co większości z nas kojarzy się przede wszystkim z radzeniem sobie z bólem i porażeniem kończyn po różnego rodzaju kontuzjach, kontuzjach i wypadkach. Kiedy zaczyna się rehabilitacja i jak zrobić pierwszy krok? W rzeczywistości jednak gabinety rehabilitacyjne odwiedzane są w wielu innych sytuacjach. W tym krótkim przewodniku podpowiemy Ci, kiedy właściwie skorzystać z […]

Read More
Drukarnia cyfrowa
Marketing i reklama Usługi

Drukarnia cyfrowa

Drukarnia cyfrowa i druk cyfrowy – co musimy o nich wiedzieć? Na dzień dzisiejszy jedną z popularniejszych metod druku jest druk cyfrowy. Jest on powszechnie wykorzystywany chociażby do produkcji ulotek, wizytówek, katalogów. Ceniony jest za trwałość, szybkość i możliwość stosunkowo łatwego spersonalizowania wydruków. Coraz nowsze rozwiązania sprawiają, że może to być doskonała alternatywa dla offsetu. […]

Read More