Co powinniśmy wiedzieć o medycynie estetycznej?

Medycyna estetyczna jest terminem, który się pojawił w medycznym świecie zaledwie dwadzieścia lat temu. Obecnie na całym świecie wykonuje się około dwudziestu milionów zabiegów na rok. Z tego ponad 95% bez naruszenia samej struktury skóry. A na czym ten obszar medycyny polega?

Czym konkretnie zajmuje się medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna jest bardzo szybko rozwijającą się dziedziną ochrony naszego zdrowia . Przede wszystkim dotyczy urody oraz z nią związanego samopoczucia. Poprzez swoje metody różnorodne wpływa na poprawę wyglądu danego pacjenta, a to poprawia z kolei jego psychiczny stan, zwiększa pewność siebie oraz także powyższa samą jakość życia. Do obszarów najważniejszych działania estetycznej medycyny należy:

– usuwanie oznak widocznych starzenia się,

– poprawa napięcia, wyglądu, stanu jak i także kolorytu skóry naszej twarzy oraz także ciała,

– modelowanie ciała,

– usuwanie nadmiaru tłuszczowej tkanki,

– redukcja znamion, przebarwień oraz niedoskonałości,

– usuwanie znamion, przebarwień oraz niedoskonałości,

– profilaktyka,

– korekta wszelkich niedoskonałości sylwetki oraz stanu skóry.

Chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna

Czy medycyna estetyczna to to samo co chirurgia plastyczna? Nie. Między nimi są zasadnicze różnice. Chirurgia plastyczna jest dziedziną medycyny, która powstała o wiele wcześniej, aniżeli medycyna estetyczna oraz jest także w pewnym stopniu odpowiedzialna za jej bezpośredni rozwój. Na rozkwit chirurgii plastycznej miały wpływ przede wszystkim wojny światowe. W wyniku walk oraz urazów, wiele osób doznało obrażeń trwałych ciała. Aby bezpośrednio poprawić ich komfort życia rozpoczęto stosowanie rekonstrukcyjnych zabiegów. Ich celem było przywrócenie wyglądu normalnego. Zabiegi chirurgii plastycznej także się wiążą z użyciem samego skalpela oraz także wymagają ogólnego znieczulenia. Niektórych estetycznych zabiegów jak na przykład korekta uszu czy też nosa nie wykonamy w żadnym wypadku dzięki medycynie estetycznej. W takiej sytuacji konieczny jest już jak najbardziej chirurgiczny zabieg.

Z czasem zabiegi plastycznej chirurgii stosować zaczęto nie tylko przy samych rekonstrukcjach, ale także również dla samej estetyki. Chodzi na przykład o usuwanie wrodzonych wady czy też wszelkie rodzaju deformacji, które wynikają z różnego rodzaju chorób. Wreszcie po to, aby móc poprawić sam komfort życia pacjentów, utracony z racji wydarzeń życiowych czy też z uwagi na starzenie się naszego organizmu. Jednocześnie pojawiać się zaczęły metody oraz także zabiegi, które nie wymagały od nas użycia skalpela czy też znieczulenia pełnego, a tym samym naprawdę poprawiały wygląd pacjenta. W ten sposób właśnie się narodziła medycyna estetyczna.

Polecamy:

Dodatkowo medycyna estetyczna to także znacznie szerszy zakres wszelkich możliwości oraz zabiegów. Z drugiej zaś o wiele mniejsza ingerencja w naszą strukturę ciała. Jest to ogromne spektrum metod, które w zasadzie z roku na rok się rozwijają. Medycyna estetyczna wykorzystuje między innymi metody takie jak światło, ultradźwiękowe fale, laser, temperatura, masaż mechaniczny, sztuczne środki chemiczne oraz naturalne środki chemiczne. Może nam pomóc naprawdę w bardzo wielu aspektach, w których chirurgia sobie nie poradzi czy też chirurgiczna ingerencja byłaby zbyt dużym oraz także niepotrzebnym kompletnie obciążeniem. Z jej dobrodziejstw korzystają osoby w bardzo różnym wieku oraz coraz częściej korzystają z niej także mężczyźni.

 

Medycyna estetyczna – rozwiązywane problemy oraz zabiegi

W ramach medycyny estetycznej możemy wyróżnić masę różnorakich zabiegów. Wiadomo, że jedne z nich są tańsze, a inne droższe. Co więcej jedne z nich są bardziej popularne, a inne o wiele mniej. Możemy jednak zapoznać się przynajmniej z pięcioma najbardziej popularnymi zabiegami na świecie właśnie w ramach medycyny estetycznej. Niepodważalnie pierwsze miejsce należy do botoksu. Botoks stosowany jest w celu samej redukcji zmarszczek. Kolejny bardzo popularny zabieg to kwas hialuronowy. Wypełnia się za jego pomocą zmarszczki. Kolejny popularny zabieg to usuwanie laserowe owłosienia. Nie możemy także zapomnieć o bardzo popularnej mikrodermabrazji oraz o fotoodmładzaniu laserowym.

Możemy także zapoznać się z zabiegami z zakresu medycyny estetycznej, które nie tylko w ostatnich latach, ale także z roku na rok zyskują na swojej popularności. Numer jeden to makijaż permanentny. Jest to głównie microblading, a więc permanentny makijaż brwi. Kolejny zabieg niezwykle popularny to zabiegi estetycznej ginekologii. Nie wolno pominąć w żadnym wypadku transplantologii włosów. Do zestawienia tego dochodzi także estetyczne oraz profilaktyczne usuwanie naczynek jak i także pajączków. Wiele osób poddaje się także tak zwanej dermatoskopii. Jest to zabieg, który jest połączeniem usuwania wszelkiego rodzaju znamion jak i także przebarwień. Jak widać na powyższym medycyna estetyczna naprawdę cieszy się ogromną popularnością. Chyba nikogo to tak naprawdę nie dziwi. Co więcej wciąż wzrasta popularność medycyny estetycznej.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Lecznicza marihuana - remedium na wiele poważnych chorób
Zdrowie

Lecznicza marihuana – remedium na wiele poważnych chorób

Pierwsze skojarzenie jakie przychodzi nam do głowy po usłyszeniu słowa „marihuana”, to najczęściej obraz wyluzowanych przedstawicieli różnych ruchów hipisowskich. Palenie marihuany cieszyło się wśród nich dużą popularnością, ponieważ pozytywnie wpływało na nastrój, wyostrzało zmysły, pozwalało się szybko zrelaksować. Odpowiedzialna za to była substancja psychoaktywna zwana THC. Dzisiaj już wiadomo, że oprócz THC marihuana zawiera wiele […]

Read More
Dlaczego lakier hybrydowy spływa?
Uroda

Dlaczego lakier hybrydowy spływa?

Aktualnie bardzo dużo kobiet decyduje się na lakier hybrydowy. Gdzie jest on wykonywany? Jak nałożyć lakier hybrydowy, by odpowiednio się trzymał na naszych paznokciach i nie spływał? O tym dowiesz się z poniższego poradnika. Jak można wykonywać lakier hybrydowy? Bez wątpienia nie brakuje kobiet, które są zainteresowane takimi usługami, jak właśnie lakier hybrydowy. Obecnie jest […]

Read More
Psychoterapia to nie wstyd! Skorzystaj z pomocy specjalistów i odzyskaj równowagę.
Zdrowie

Psychoterapia to nie wstyd! Skorzystaj z pomocy specjalistów i odzyskaj równowagę.

Psychoterapia to sposób na wyleczenie wielu zaburzeń i schorzeń, związanych z ludzką psychiką. Istnieją różne rodzaje takowych terapii, w zależności od typu problemu. Wszystkie z nich polegają na prowadzaniu rozmowy i kontakcie między pacjentem a terapeutą. W niektórych przypadkach psychoterapia jest stosowana w celu poprawienia funkcjonowania psychiki oraz zwiększenia osobowościowego potencjału.  Kiedy zdecydować się na […]

Read More