Co powinniśmy wiedzieć o medycynie estetycznej?

Medycyna estetyczna jest terminem, który się pojawił w medycznym świecie zaledwie dwadzieścia lat temu. Obecnie na całym świecie wykonuje się około dwudziestu milionów zabiegów na rok. Z tego ponad 95% bez naruszenia samej struktury skóry. A na czym ten obszar medycyny polega?

Czym konkretnie zajmuje się medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna jest bardzo szybko rozwijającą się dziedziną ochrony naszego zdrowia . Przede wszystkim dotyczy urody oraz z nią związanego samopoczucia. Poprzez swoje metody różnorodne wpływa na poprawę wyglądu danego pacjenta, a to poprawia z kolei jego psychiczny stan, zwiększa pewność siebie oraz także powyższa samą jakość życia. Do obszarów najważniejszych działania estetycznej medycyny należy:

– usuwanie oznak widocznych starzenia się,

– poprawa napięcia, wyglądu, stanu jak i także kolorytu skóry naszej twarzy oraz także ciała,

– modelowanie ciała,

– usuwanie nadmiaru tłuszczowej tkanki,

– redukcja znamion, przebarwień oraz niedoskonałości,

– usuwanie znamion, przebarwień oraz niedoskonałości,

– profilaktyka,

– korekta wszelkich niedoskonałości sylwetki oraz stanu skóry.

Chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna

Czy medycyna estetyczna to to samo co chirurgia plastyczna? Nie. Między nimi są zasadnicze różnice. Chirurgia plastyczna jest dziedziną medycyny, która powstała o wiele wcześniej, aniżeli medycyna estetyczna oraz jest także w pewnym stopniu odpowiedzialna za jej bezpośredni rozwój. Na rozkwit chirurgii plastycznej miały wpływ przede wszystkim wojny światowe. W wyniku walk oraz urazów, wiele osób doznało obrażeń trwałych ciała. Aby bezpośrednio poprawić ich komfort życia rozpoczęto stosowanie rekonstrukcyjnych zabiegów. Ich celem było przywrócenie wyglądu normalnego. Zabiegi chirurgii plastycznej także się wiążą z użyciem samego skalpela oraz także wymagają ogólnego znieczulenia. Niektórych estetycznych zabiegów jak na przykład korekta uszu czy też nosa nie wykonamy w żadnym wypadku dzięki medycynie estetycznej. W takiej sytuacji konieczny jest już jak najbardziej chirurgiczny zabieg.

Z czasem zabiegi plastycznej chirurgii stosować zaczęto nie tylko przy samych rekonstrukcjach, ale także również dla samej estetyki. Chodzi na przykład o usuwanie wrodzonych wady czy też wszelkie rodzaju deformacji, które wynikają z różnego rodzaju chorób. Wreszcie po to, aby móc poprawić sam komfort życia pacjentów, utracony z racji wydarzeń życiowych czy też z uwagi na starzenie się naszego organizmu. Jednocześnie pojawiać się zaczęły metody oraz także zabiegi, które nie wymagały od nas użycia skalpela czy też znieczulenia pełnego, a tym samym naprawdę poprawiały wygląd pacjenta. W ten sposób właśnie się narodziła medycyna estetyczna.

Polecamy:

Dodatkowo medycyna estetyczna to także znacznie szerszy zakres wszelkich możliwości oraz zabiegów. Z drugiej zaś o wiele mniejsza ingerencja w naszą strukturę ciała. Jest to ogromne spektrum metod, które w zasadzie z roku na rok się rozwijają. Medycyna estetyczna wykorzystuje między innymi metody takie jak światło, ultradźwiękowe fale, laser, temperatura, masaż mechaniczny, sztuczne środki chemiczne oraz naturalne środki chemiczne. Może nam pomóc naprawdę w bardzo wielu aspektach, w których chirurgia sobie nie poradzi czy też chirurgiczna ingerencja byłaby zbyt dużym oraz także niepotrzebnym kompletnie obciążeniem. Z jej dobrodziejstw korzystają osoby w bardzo różnym wieku oraz coraz częściej korzystają z niej także mężczyźni.

 

Medycyna estetyczna https://holisticclinic.pl/ – rozwiązywane problemy oraz zabiegi

W ramach medycyny estetycznej możemy wyróżnić masę różnorakich zabiegów. Wiadomo, że jedne z nich są tańsze, a inne droższe. Co więcej jedne z nich są bardziej popularne, a inne o wiele mniej. Możemy jednak zapoznać się przynajmniej z pięcioma najbardziej popularnymi zabiegami na świecie właśnie w ramach medycyny estetycznej. Niepodważalnie pierwsze miejsce należy do botoksu. Botoks stosowany jest w celu samej redukcji zmarszczek. Kolejny bardzo popularny zabieg to kwas hialuronowy. Wypełnia się za jego pomocą zmarszczki. Kolejny popularny zabieg to usuwanie laserowe owłosienia. Nie możemy także zapomnieć o bardzo popularnej mikrodermabrazji oraz o fotoodmładzaniu laserowym.

Możemy także zapoznać się z zabiegami z zakresu medycyny estetycznej, które nie tylko w ostatnich latach, ale także z roku na rok zyskują na swojej popularności. Numer jeden to makijaż permanentny. Jest to głównie microblading, a więc permanentny makijaż brwi. Kolejny zabieg niezwykle popularny to zabiegi estetycznej ginekologii. Nie wolno pominąć w żadnym wypadku transplantologii włosów. Do zestawienia tego dochodzi także estetyczne oraz profilaktyczne usuwanie naczynek jak i także pajączków. Wiele osób poddaje się także tak zwanej dermatoskopii. Jest to zabieg, który jest połączeniem usuwania wszelkiego rodzaju znamion jak i także przebarwień. Jak widać na powyższym medycyna estetyczna naprawdę cieszy się ogromną popularnością. Chyba nikogo to tak naprawdę nie dziwi. Co więcej wciąż wzrasta popularność medycyny estetycznej.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Witamina K - do kiedy podać noworodkowi po porodzie?
Zdrowie

Witamina K – do kiedy podać noworodkowi po porodzie?

Obecnie witamina K jest standardowa podawana każdemu noworodkowi w polskich szpitalach. Dlaczego takie ruchy są jednak podejmowane przez wykwalifikowane pielęgniarki? Z czego to wynika? W jakim czasie od porodu witamina K powinna być podana? Dowiedz się o wszystkich kluczowych aspektach odnoszących się do tego zagadnienia. Dlaczego witamina K jest tak istotna? Nieprzypadkowo witamina K jest […]

Read More
Witamina C w proszku jak zażywać
Zdrowie

Witamina C w proszku jak zażywać

Od dziecka wpaja nam się, że witamina c jest niezwykle skuteczna w walce z przeziębieniem. To oczywiście mit, co udowodnimy w ramach artykułu. Nie mniej jednak tkwi w nim ziarnko prawdy, co postaramy się wyłuszczyć na łamach tej publikacji. Witamina c ma też szereg innych właściwości o działaniu profilaktycznym i prozdrowotnym. Możemy ją przyjmować w […]

Read More
Witamina B - gdzie jest jej najwięcej?
Zdrowie

Witamina B – gdzie jest jej najwięcej?

Aby żyć długo i cieszyć się dobrym zdrowiem potrzebujemy mnóstwa składników odżywczych, które dostarczamy naszym organizmom wraz z pokarmem. Spośród nich niezwykle ważna jest witamina B. Gdzie jest jej najwięcej? Gdzie występuje witamina B? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie jest wcale taka prosta. Otóż zależy o którą dokładnie witaminę B nam chodzi. […]

Read More