Dom z kontenerów morskich – innowacyjny pomysł XXI wieku

Dom z kontenerów morskich – innowacyjny pomysł XXI wieku

Dom z kontenerów morskich – innowacyjny pomysł XXI wieku. Domy z kontenerów morskich cieszą się coraz większą popularnością na całym świecie. Jest to innowacyjne, szybkie i ekologiczne rozwiązanie, które staje się ciekawą alternatywą dla tradycyjnego budownictwa. Ich prostota i funkcjonalność niczym nie odbiegają od normalnego domu, na którego budowę często trzeba przeznaczyć fortunę. Domy z kontenerów morskich zyskały miliony fanów nie tylko ze względu na ceny, ale także z powodu głębszej świadomości i przerzucenia się na ekologiczny tryb życia wielu osób.

Pomimo, że budowa domu z kontenerów brzmi jak szaleństwo, to jest realnym działaniem, na które decyduje się coraz większa część społeczeństwa.  Minimalizm, prostota i ekologia idą w parze z nowoczesnymi rozwiązaniami i eleganckim wyglądem. Domy z kontenerów morskich to doskonały przykład, jak można zrobić coś z niczego! Budownictwo to jest inne, wyjątkowe i posiada wiele zalet – każdy dom jest inny i każdy dom jest wyjątkowy!

Co to jest budownictwo kontenerowe?

Budowa domów z kontenerów morskich to rodzaj budownictwa modułowego, które posiada różnorodne przeznaczenie. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie niezbędny jest szybki okres realizacji i brak zbędnych, czasochłonnych przygotowań. Budynki, które najczęściej powstają z tego typu kontenerów to: hale, magazyny, sklepy, budynki gastronomiczne, lokale użytkowe, budynki publiczne i coraz częściej spotykane – domy mieszkalne. Ogromna zaletą tego typu budownictwa jest szybkość i prostota budowy. Budynek, spełniający wszelkie oczekiwania i parametry może powstać w zaledwie kilkanaście dni i w dodatku może być w wersji mobilnej. Projekt realizowany jest według indywidualnych preferencji i sugestii, które wdrażane są należycie w prace budowlane. Powoduje to powstawanie nietuzinkowych, wysmakowanych i wyróżniających się budowli, które są nie tylko ładne, ale także funkcjonalne i całkowicie bezpieczne.

Jak zbudować dom z kontenerów morskich?

Budynki z kontenerów morskich to nie tylko lokale publiczne wielkopowierzchniowe. Coraz większe zainteresowanie nimi dotknęło szerszej grupy społeczeństwa, które decyduje się na ich zakup nie tylko w celach rekreacyjnych, (jako domki letniskowe), ale także mieszkalnych. Okazuje się, bowiem, że dom zbudowany z morskich kontenerów może być traktowany, jako pełnowartościowy budynek, spełniający wszelkie normy i potrzeby osób w nim mieszkających. Jest zdecydowanie tańszą i mniej wymagającą alternatywą.

Do budowy tego typu domów wykorzystuje się kontenery morskie, które mogą być fabrycznie nowe, lub używane – wcześniej wykorzystywane w transporcie. Zaleca się kupno nowych, gdyż umożliwia to dobranie odpowiednich wymiarów pod własne preferencje i projekt budynku. Funkcję szkieletu pełni samonośna rama kontenera, która wykonana jest ze stali i profili walcowanych oraz zamkniętych, (które są odpowiednio przygotowywane: piaskowane i pokryte farbą antykorozyjną). Sufity, ściany i podłogi wykonuje się z ocynkowanej blachy – wypełnionej materiałami izolacyjnymi (najczęściej wełną mineralną). W wewnątrz kładzione są płyty laminowane, wiórowe lub gipsowo – kartonowe. A do ich wykończenia stosuje się takie same techniki, materiały i pomysły, co w tradycyjnym budownictwie. Możliwości jest tak naprawdę tyle, ile pomieści głowa pełna pomysłów.

Posadowienie – szybko i sprawnie, bez zbędnych formalności

Dom z kontenerów morskich – innowacyjny pomysł XXI wieku
Dom z kontenerów morskich – innowacyjny pomysł XXI wieku

Niewątpliwą zaletą budownictwa kontenerowego jest szybki czas realizacji i brak zbędnych i długotrwałych przygotowań, które niezbędne są do postawienia budynku na określonym terenie. Zgody, formalności i sterty dokumentów to tradycyjna forma postępowania przy kupnie działki i stawianiu domu. Natomiast domy z kontenerów morskich nie wymagają czasochłonnych procedur i tysiąca podpisów na rozpoczęcie budowy. Do ich realizacji niezbędne jest odpowiednie podłoże, które należy prawidłowo ustabilizować i wypoziomować na betonowych bloczkach (grunt musi być równy i stabilny). W zabudowach mieszkalnych tego typu często wykonuje się stopy fundamentowe, a w punktach podparcia wylewany jest beton zbrojony. Dzięki temu zapewnia się prawidłową stabilizację i odporność na działania naturalnej pracy podłoża. Prace budowlane przygotowujące grunt do postawienia kontenerowego domu opierają się na oszczędności kosztów i minimalizacji zbędnych działań. Są to jednak precyzyjne, przemyślane i bezpieczne działania, zapewniające najwyższą, jakość i komfort późniejszego użytkowania. Domy z kontenerów morskich są całkowicie przystosowanym rodzajem budownictwa do wszelkich potrzeb i zapotrzebowań ich użytkowników. Ich prostota i zarazem elegancja nadają im wysmakowany charakter i potencjał, który owocuje coraz bardziej.

Domy z kontenerów morskich to doskonały sposób na postawienie budynku swoich marzeń niskim kosztem. Jest to zdecydowanie oszczędniejsza i bardziej ekologiczna opcja, która oferuje szereg nowoczesnych rozwiązań i możliwości. Domy tego typu mogą być wykorzystywane, jako typowe domki letniskowe, które umilać będą wakacyjny pobyt lub urlop w każdym miejscu na świecie, jak i mogą stać się pełnowartościowym budynkiem mieszkalnym spełniającym wszelkie zapotrzebowania i właściwości niezbędne do codziennego funkcjonowania.

Okna ze Szczecina
Budownictwo

Okna ze Szczecina

Okna ze Szczecina: Okna są jednym z najważniejszych elementów w każdym budynku, zarówno mieszkalnym, jak i komercyjnym. Pełnią one nie tylko funkcję estetyczną, ale także praktyczną, tj. zapewniają dostęp do światła słonecznego, izolację termiczną i akustyczną oraz wentylację pomieszczeń. W tym artykule przedstawimy różne rodzaje okien oraz opiszemy, jak montować okna. Rodzaje okien Okna ze […]

Read More
Dlaczego warto zainwestować w instalację fotowoltaiczną?
Budownictwo Technologie

Dlaczego warto zainwestować w instalację fotowoltaiczną?

Dlaczego warto zainwestować w instalację fotowoltaiczną? Świat się zmienia — ludzie ewoluują, a technologie, których mogą używać i wymyślać, również ewoluują. Niestety wszystko to ma konsekwencje, z których jednym z poważniejszych jest szybkie wyczerpywanie się naturalnych paliw do produkcji energii. Na szczęście jednak opracowano wynalazki, które pozwalają na wykorzystanie odnawialnych i niewyczerpanych źródeł energii i wszystko […]

Read More
Blacha trapezowa jak kłaść
Budownictwo

Blacha trapezowa jak kłaść

Blacha trapezowa jak kłaść – to produkty cechujące się uniwersalnością, dlatego są często wykorzystywane w budownictwie. Sprawdziły się, jako pokrycie dachowe i elewacyjne zarówno w przypadku małych form (garaże, wiaty), jak i wielkopowierzchniowych hal produkcyjnych czy obiektów handlowych. Produkty dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej oraz z różnymi powłokami ochronnymi. Blacha trapezowa – zastosowanie Blacha […]

Read More