Markowe laptopy poleasingowe warto kupić?

               Aby zaoszczędzić na kupnie nowego markowego laptopa dobrze jest zakupić tańszy laptop ze słabszym wyposażeniem. Jednak jeśli zależy użytkownikowi na fajnej wydajności za dobre pieniądze to wtedy najlepszą alternatywą będą markowe laptopy poleasingowe. Czy naprawdę warto kupić markowy laptop używany?

 

Poleasingowe laptopy czyli jakie?

               Pomimo coraz bardziej dostępnych nowinek technologicznych w masowej produkcji często zakup nowego markowego laptopa jest nadal sporym wydatkiem dla przeciętnego Polaka. Wybór markowego laptopa, który będzie służył przez dłuższy okres czasu nie powinien być w żaden sposób dokonywany spontanicznie, lecz powinna to być w pełni świadoma decyzja poprzedzona skutecznym researcher https://vobis.pl/laptopy/akcesoria/podstawki-chlodzace. Jedną z możliwości zakupu taniego markowego laptopa jest zakup urządzenia poleasingowego czyli używanego wcześniej w firmie na podstawie umowy leasingowej. Lasing jest to forma umowy cywilnoprawnej z której leasingodawca przekazuje na rzecz leasingobiorcy konkretną rzecz np: markowy laptop w zamian za raty leasingowe czyli opłaty za  wypożyczenie sprzętu. Jednak leasingodawca cały czas jest właścicielem tego sprzętu. Firmy dzięki leasingowi mogą korzystać np: z markowych laptopów w zamian za opłacanie rat, które mogą wliczyć w koszty uzyskania przychodu. 

 

Kto powinien kupić markowy laptop poleasingowy?

                 Niewielki koszt zakupu markowego laptopa poleasingowego sprawia, iż jest on dostępny dla każdego. Każda osoba, która potrzebuje sprawdzonego urządzenia np: do pracy i nie musi to być fabrycznie nowe urządzenie powinna skorzystać z oferty poleasingowej sprzętu. Markowy laptop poleasingowy jest również świetnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które dużo podróżują. Jeśli używane urządzenie zostanie uszkodzone to jest to dużo mniejsza strata niż uszkodzenie nowego sprzętu. W przypadku używanych markowych laptopów należy się orientować w konfiguracji danego laptopa oraz żywotności jego podzespołów. Dlatego nie warto kupować markowych laptopów starszych niż 5 lat. W przypadku używanego markowego urządzenia należy pamiętać o tym, iż bateria będzie dużo mniej wytrzymała niż nowa. Naturalnie do używanego laptopa można zawsze dokupić baterię bądź laptop może być cały czas podłączony do ładowania.

                              

Zalety poleasingowych  markowych laptopów

              Największą zaletą poleasingowych markowych laptopów jest ich cena. Sprzęt użytkowywany w firmach przez 3- 4 lata można zakupić już za 1/3 ceny początkowej. Biorąc pod uwagę niski postęp technologiczny wydajności procesorów w ostatnim czasie, markowy laptop jest nadal bardzo wydajnym urządzeniem pomimo swojego wielu (tych 3-4 lat). Poleasingowe markowe laptopy klasy biznesowej są dużo bardziej solidne niż zwykle laptopy. Klasa biznesowa to często również trwalsza obudowa oraz nierzadko również lepsze oprogramowanie. Markowe laptopy do zadań biznesowych są wyposażone w dodatkowe funkcje zabezpieczające np: czytniki biometryczne, kryptograficzny układ TPM. Często firmy oferujące laptopy poleasingowe dają na niego minimum 3 miesięczną gwarancję.  

 

Wady poleasingowych markowych laptopów

              Często głównym problemem w wielu poleasingowych markowych laptopach jest ich bateria. Najczęściej jest ona bardzo wyeksploatowana. Jednak zawsze można zakupić oryginalną baterię (jest droga) bądź zmiennik-może być różnie z jego jakością. 

               Kolejną wadą markowych laptopów poleasingowych jest ich wygląd. Zazwyczaj są to dość toporne grube sprzęty, które nie wyglądają pięknie. Jednak dla wielu użytkowników wygląd markowego laptopa jest sprawą wtórną. 

              Stan  markowego laptopa poleasingowego sprzedawcy określają od klasy A do C. Gdzie klasa A jest sprzętem wręcz idealnym bez najmniejszych wad, a urządzenia klasy C posiadają niestety wiele uchybień. Jednak ten podział jest tylko czysto teoretyczny i sklasyfikowanie danego markowego laptopa poleasingowego może nie koniecznie mieć swoje pokrycie w rzeczywistości.  Dlatego przed zakupem warto skontaktować się ze sprzedawcą i poprosić o zdjęcia danego modelu. 

 

Markowy laptop poleasingowy czy nowy?

               Każdy markowy laptop nie zależnie czy jest nowy czy poleasingowy posiada swoje wady i zalety. Nowe urządzenie to nie zawsze większa moc niż używany- często im większa moc tym laptop jest droższy. Używany sprzęt ma jedną główną wadę- żywotność baterii https://vobis.pl/laptopy/notebooki/lenovo. Równica jest również w gwarancji tych markowych laptopów- w przypadku urządzenia poleasingowego jest ona dużo krótsza niż w przypadku nowego sprzętu. Jednak na markowe laptopy używane jest przeważnie 3 miesięczna gwarancja. Przed zakupem należy się zastanowić jakie są główne oczekiwania i wymagania względem markowego laptopa. 

              Używane markowe laptopy nie są jednak sprzętem dla każdego przez swoje wady. Jednak jeśli jedynym wymaganiem  markowego laptopa jest jego wydajność za małe pieniądze to urządzenia poleasingowe będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Rynek markowych laptopów poleasingowych jest bardzo duży i na pewno każdy znajdzie w nim odpowiedni sprzęt dla siebie. 

POLECAMY:

 

 

Informatyka Usługi

Pozycjonowanie sklepu online

Jeśli prowadzimy lub decydujemy się prowadzić sklep internetowy, to bez wątpienia podstawą jest odpowiedni poziom ruchu na stronie, tak, aby móc osiągnąć sukces. Jeśli bowiem założymy sklep, a on nie będzie widoczny, tym samym nie będzie uczęszczany przez klientów, to nie osiągniemy nic. Nawet, jeśli będziemy posiadali najlepszy towar na rynku i nawet, jeśli będzie […]

Read More
Informatyka

Czym kierować się przy zakupie pamięci RAM?

Pamięć RAM to jeden z najważniejszych elementów w każdym komputerze oraz laptopie. Jej ilość decyduje o tym, jak wydajny będzie dany komputer. W niniejszym artykule doradzamy, czym należy kierować się podczas kupowania pamięci RAM. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury!    Pamięć RAM – czym się kierować przy jej zakupie? Aby komputer działał szybko i sprawnie, […]

Read More