Rolety w kasecie – czym są i czy warto zastosować je w swoim domu?

W polskich domach przez dziesięciolecia królowały koronkowe firanki i ciężkie zasłony. Obecnie, kiedy rynek obfituje w możliwości, mamy do wyboru całe mnóstwo alternatyw, pośród których zdecydowanie królują rolety. Minimalistyczne w formie doskonale spełniają swoją rolę – chronią przed słońcem i zaciemniają pomieszczenie. Mamy do wyboru mnóstwo ich rodzajów, dlatego każdy może dopasować rodzaj rolet do swoich indywidualnych potrzeb. Spośród wielu rodzajów na szczególną uwagę zasługują rolety w kasecie. Podpowiadamy czym są i jakie są ich największe zalety.

Rolety w kasecie, to rozwiązanie, którego nie znajdziemy w zwykłych sklepach budowlanych. Ze względu na specyficzne wymagania, są one wykonywane i montowane na zamówienie. Stosunkowo trudna dostępność nie wpływa jednak w żaden sposób na ich rosnącą popularność. Dlaczego tak wiele osób pokochało rolety w kasecie? Przede wszystkim ma na to wpływ ogromna wygoda użytkowania oraz funkcjonalność połączona z doskonale sprawowaną przez nie funkcją estetyczną. Decydując się na zamontowanie rolet w kasecie mamy pewność, że rama okna nie zostanie uszkodzona. My natomiast będziemy mogli cieszyć się doskonałym zaciemnieniem oraz ochroną przed światłem słonecznym bez żadnych problemów i niespodziewanych wypadków. 

Dyskretny i estetyczny wygląd

Jednym z największych plusów zamontowania rolet w kasecie jest możliwość dopasowania jej wyglądu do stylu naszego pomieszczenia. Kaseta sama w sobie wygląda o wiele estetyczniej niż zwykły profil, a ponadto możemy maksymalnie zindywidualizować jej wygląd, włączając w to kolor i odcień oraz, które mogą zostać idealnie dopasowane do koloru ramy okna. Część producentów oferuje nawet kasety, których materiał imituje różne rodzaje drewna. Jest to więc doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które cenią sobie nie tylko funkcjonalne i praktyczne rozwiązania, ale także kwestie estetyczne oraz wygląd różnych detali. Wybierając rolety w kasecie mamy pewność, że ich obecność w żaden sposób nie zaburzy wyglądu wnętrza. Zarówno kaseta, jak i materiał mogą same w sobie pełnić funkcję ozdoby, jednak jeżeli bardziej zależy nam na dyskrecji, z powodzeniem można zamówić takie rolety, które będą idealnie zlewały się z ramą okna. 

Wyjątkowo prosty montaż

rolety w kasecie

 Montaż rolet w kasecie jest nie tylko dziecinnie prosty, ale także – co istotne – nieinwazyjny dla ramy okiennej. Oznacza to, że w trakcie montażu nie musimy wykonywać żadnych wywierceń, ani dziur zarówno w ramie okna, jak i w otaczających je ścianach. Zamiast tego wystarczy przykleić kasetę na ramę okna. Wiele osób ma wątpliwości, czy będzie to wystarczająco trwałe mocowanie, jednak nie ma obaw. Jest ono na tyle silne, że utrzyma zarówno kasetę, jak i całą konstrukcję. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie chcą lub nie mogą pozwolić sobie na trwałe i inwazyjne zmiany w mieszkaniu. Dotyczy to przede wszystkim mieszkańców wynajmowanych mieszkań. 

Najpraktyczniejsze z rolet

Dodatkową zaletą rolet w kasecie https://roletypolska.pl/oslony-zewnetrzne/rolety-zewnetrzne-wieliczka/ https://roletypolska.pl/oslony-zewnetrzne/rolety-zewnetrzne-wieliczka/ jest ich niezwykła funkcjonalność. Ponieważ są one projektowane na wymiar, możemy mieć pewność, że będą idealnie pasowały do ramy okiennej. Prowadnice boczne sprawiają, że materiał bardzo ściśle przylega do szyby. Stanowi to doskonałe zabezpieczenie przed światłem słonecznym oraz wzrokiem przypadkowych przechodniów. To także najlepsze rozwiązanie w przypadkach osób, które cenią sobie w nocy doskonałą ciemność, o którą ciężko w dużych miastach. 

Rolety w kasecie dostępne są na zamówienie u poszczególnych producentów, dlatego możemy mieć pewność, że będą wprost idealnie dopasowane do ramy naszego okna. Zapewnia to maksymalną możliwą funkcjonalność, o którą trudno w przypadku innych rodzajów rolet. Jednakże musimy naszykować się na to, że do ich wykonania będą potrzebne dokładne pomiary okna, a niekiedy nawet krótka wizyta fachowca, który dokona ich osobiście. 

Przede wszystkim wygoda

Kaseta w pełni zabezpiecza materiał rolety, dlatego mamy pewność, że nie będzie on brudził się, ani zużywał w takim tempie, jak ma to miejsce w przypadku innych rodzajów rolet. Rolety kasetowe zawsze równomiernie się rozwijają, nie ma ryzyka zacinania się, czy wyginania. Ich mechanizm jest w pełni bezpieczny dla dzieci oraz dla domowych zwierząt. Ani grasujący po domu maluch, ani wyglądający przez okno kot nie uszkodzą materiału rolety.

Jak widać rolety kasetowe są kompaktowym i praktycznym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy cenią sobie doskonałą funkcjonalność oraz kwestie estetyczne. Jeżeli wahamy się jaki rodzaj rolet wybrać, te w kasecie będą doskonałe zarówno do prywatnych, jak i wynajmowanych mieszkań. Nie wymagają żadnych inwazyjnych zmian w wystroju wnętrza, a wręcz przeciwnie, mogą się do niego idealnie dopasować. Jedyną wadą tego rozwiązania jest konieczność przeprowadzenia dokładnych wymiarów ramy okiennej, której niekiedy może dokonać jedynie wykonujący projekt specjalista. Mniejsza dostępność nie powinna jednak przeszkadzać, szczególnie w zestawieniu z tak dużą ilością zalet. Jest to rozwiązanie, w które warto zainwestować.

 

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

Dom i wnętrze

Elementy przyrody we wnętrzu – tapety ścienne korespondujące nie tylko ze stylem botanicznym

Styl botaniczny pełen roślinnych motywów na dobre już zagościł we wnętrzach. Kącik domowej dżungli uzupełniany jest w takich przestrzeniach również rozmaitymi dodatkami o wzornictwie roślinnym. Możemy tutaj liczyć na ozdobne poduszki z motywami kwiatów, obrusy pełne zieleni oraz dekoracyjne tapety ścienne z roślinną grafiką https://www.outlet-tapet.pl/tapety-do-kuchni. Pomimo nieodłącznego maksymalizmu, który wręcz cechuje styl botaniczny, całość wnętrza […]

Read More
Dom i wnętrze

Jakie krzesła wybrać do jadalni?

Wszyscy chcemy w naszych domach żyć wygodnie i komfortowo. Dlatego staramy się stworzyć aranżację, która będzie spełniała nasze oczekiwania. Jeżeli przed nami urządzanie całego mieszkania to musimy przemyśleć wiele czynników. Trzeba się zastanowić jaki nurt stylistyczny będzie dominował w naszym mieszkaniu. Niezależnie od tego, czy jest ono bardzo duże, czy raczej niewielkie, możemy stworzyć w […]

Read More
Dom i wnętrze

Sztuczne kwiaty znów modne.

Kiedyś domy naszych babć i matek były ozdobione sztucznymi kwiatami. Następnie odeszły one do lamusa i można je było zobaczyć jedynie na cmentarzach. Obecnie znowu sztuczne kwiaty wróciły do łask. Niczym jednak nie przypominają tych kwiatów, które pamiętamy sprzed kilkudziesięciu lat. Gdzie można kupić sztuczne kwiaty? Oczywiście nie wszystkie sztuczne kwiaty wyglądają pięknie i są […]

Read More