
Jak pozyskać środki unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej – nie wiesz co zrobić, aby móc uzyskać finansowanie na prowadzenie działalności gospodarczej? Koniecznie wykorzystaj szansę, jaką dają dotacje unijne na rozpoczęcie własnej firmy. Dzięki nim o wiele łatwiej będzie podjąć Ci decyzję o samozatrudnieniu, a jak powszechnie wiadomo decyzja ta zawsze nie jest łatwa i wiąże się z wieloma dylematami. Aczkolwiek pamiętaj, że najtrudniejszy jest zawsze pierwszy krok, a później już będziesz zachwycony z tego, co udało Ci się osiągnąć!
Czy jest się czego obawiać podczas prowadzenia własnego biznesu?
Obawiać zawsze się czegoś należy, ponieważ bez tego nasza firma mogłaby się okazać niepowodzeniem. Gdy obawiamy się różnych aspektów związanych z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, to mamy pewność, że do wszystkich obowiązków wynikających z prowadzenia własnego biznesu będziemy przykładać się w pełni. A to daje nam gwarancję tego, że będziemy mieli możliwość w odpowiednie sposób rozwijania i bycia najlepszym w swojej branży. Dlatego, jeżeli nadal zastanawiasz się, czy prowadzenie działalności gospodarczej jest dla Ciebie to przeanalizuj dokładnie wszystkie aspekty przemawiające za tym oraz wszystkie kwestie odnoszące się przeciw temu i zrób krok na przód, aby zacząć się rozwijać, spełniać swoje marzenia oraz generować o wiele większe zyski niż dotychczas. A to wszystko umożliwiają dotacje unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
Jakie są najpopularniejsze dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej pochodzące z Unii Europejskiej?
W chwili obecnej do najpopularniejszych dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej należą ten, które można uzyskać w powiatowych urzędach pracy, jak również te, które są oferowane przez Ministerstwo Funduszu i Rozwoju Regionalnego. Jeżeli chodzi o dotacje unijne, które funkcjonują przy współpracy Ministerstwa Funduszu i Rozwoju Regionalnego to są to pożyczki na start. Pożyczka na start charakteryzuje się tym, że jest to pożyczka dla przedsiębiorców, którą może otrzymać osoba po 30. roku życia. Mikro pożyczka unijna posiada niskie oprocentowanie, w wysokości 0,25 procent. Jednym z warunków, jakie trzeba spełnić, by móc ją uzyskać jest zaświadczenie, że nie było się osobą karaną w przeszłości. Pożyczka dla firm na start daje wiele możliwości tym osobom, które nie posiadają możliwości wzięcia kredytu firmowego w Szczecinie na rozpoczęcie działalności gospodarczej w banku i coraz większa liczba potencjalnych przedsiębiorców zaczyna z takiej sposobności skorzystać. Ta forma pożyczki unijnej na start nie wymaga od beneficjenta wnoszenia opłat amortyzacyjnych, ani też wkładu własnego.
Z kolei, jeżeli chodzi o dotacje unijne oferowane przez powiatowe urzędy pracy to trzeba tutaj zaznaczyć, iż finansowanie takie działa już od wielu lat i jest przeznaczone dla tej grupy osób, które już długo przebywają na bezrobociu. Warunkiem pozytywnego rozpatrzenia wniosku o taką dotację jest bycie osobą zarejestrowaną w urzędzie pracy przez minimum pół roku, jak również trzeba posiadać niskie kwalifikacje zawodowe, które uniemożliwiają znalezienie zatrudnienia w jakimkolwiek miejscu. Takie osoby mają pierwszeństwo. Aczkolwiek stopa przyznawania takiego wsparcia finansowego jest bardzo wysoka. Dotacja z urzędu pracy jest oczywiście bezzwrotna, pod warunkiem, że działalność gospodarcza utrzyma się przez okres minimum jednego roku od chwili otrzymania takiego wsparcia finansowego na rozpoczęcie własnego biznesu.
Jakie korzyści wiążą się z prowadzeniem firmy?
Korzyści wynikających z prowadzenia firmy jest wiele, a można do nich zaliczyć:
- osiąganie większych zarobków
- nienormowany czas pracy
- możliwość realizowania się na tle zawodowych
- możliwość wykonywania tego, co się lubi
Zobacz również:
- pożyczki dla firm Lubuskie
- pożyczki firmowe Zachodniopomorskie
- pożyczka firmowa na start Zachodniopomorskie
Zaczynając prowadzić działalność gospodarczą musisz wybrać odpowiedni numer PKD
Numer Polskiej Klasyfikacji Działalności, czyli PKD jest potrzeby, aby móc w precyzyjny sposób określić zakres usług, jakie prowadzi dane przedsiębiorstwo. Otóż, do przykładowych numerów PKD należy zaliczyć przede wszystkim:
numer PKD działalności pokojów zagadek i domów strachu – 93.29 A
- numer PKD działalności związanej z produkcją cukru – 10.81 Z
- numer PKD działalności związanej z naprawą zegarków – 95.25 Z
- numer PKD działalności związanej z uprawą zbóż i roślin strączkowych – 01.11 Z
- numer PKD działalności związanej z dystrybucją energii elektrycznej – 35.13 Z
- numer PKD działalności związanej z uprawą trzciny cukrowej – 01.14 Z
- numer PKD działalności związanej z przetwórstwem herbaty oraz kawy – 10.83 Z
- numer PKD działalności związanej z produkcją artykułów spożywczych homogenizowanych oraz żywności dietetycznej – 10.86 Z
- numer PKD działalności związanej z uprawą winogron – 01.21 Z
- numer PKD działalności związanej z uprawą drzew i krzewów owocowych ziarnkowych i pestkowych – 01.24 Z
- numer PKD działalności związanej z pośrednictwem w sprzedaży miejsca na cele reklamowe w mediach drukowanych – 73.12 B
- numer PKD działalności związanej z produkcją przędzy z pozostałych włókien tekstylnych, włączając do tego produkcję nici – 13.10 D