Apple Music – jak zrezygnować?

Apple Music - jak zrezygnować?

Apple Music – jak zrezygnować? Apple Music to ciekawy i przydatny serwis muzyczny, ale czasem trzeba z niego zrezygnować. Jak to zrobić?

Co to jest Apple Music?

Apple Music to serwis, który oferuje dostęp do muzyki między innymi na iPhone’ach oraz komputerach macbook. Serwis został stworzony i wypuszczony na rynek przez firmę Apple w 2015 roku. Umożliwia dostęp do utworów poprzez tak zwane media strumieniowe. Jego wielką zaletą jest to, że nie wyświetla ani nie odgrywa absolutnie żadnych reklam. Obecnie oferuje ponad sześćdziesiąt milionów utworów. W serwisie dostępne są także playlisty, składanki, a także wideoklipy.

Co znajdziemy w Apple Music?

Aplikacja Apple Music podzielona jest na kilka sekcji. Są to:

  • iTunes Match,
  • Dla Ciebie,
  • Radio,
  • Przeglądaj,
  • Biblioteka Muzyczna.

iTunes Match jest to szczególna usługą, której działanie polega na analizie utworów dodawanych przez nas do biblioteki na komputerze stacjonarnym zwanym PC lub Mac. Następnie iTunes Match zastępuje owe utwory kopiami dostępnymi w iTunes, uzupełniając je okładkę i informacje o danym utworze, a często również zmieniając jego jakość na dużo wyższą.

Apple Music - jak zrezygnować?
Apple Music – jak zrezygnować?

Sekcja Dla Ciebie, wyjątkowo lubiana przez użytkowników, ma do zaoferowania każdego dnia unikalne rekomendacje playlist. Zestawienia te są dobieranie i komponowane w oparciu o nasze preferencje i potrzeby. Dodatkowo możemy zapoznać się tu z nowościami w zakładce New Music Mix, a także z utworami często słuchanymi przez naszych znajomych. Te ostatnie znajdziemy w zakładce Friends Mix.

W sekcji Radio możemy odtwarzać działające całą dobę i siedem dni w tygodniu współpracujące z Apple radio Beats 1. Ale to nie wszystko. Dostępne są także liczne radia tak zwane internetowe lub wirtualne. Ich zaletą jest to, że dobierają nam utwory na podstawie naszych preferencji, a nawet nastroju.

Dział zatytułowany Przeglądaj zawiera wszelkie nowe wydania tak piosenek, jak i albumów, a także teledysków oraz autorskich programów. Autorskie programy mogą być radiowe albo telewizyjne. To co je łączy to to, że wszystkie powstały na zlecenie Apple Music oraz to, że traktują o najważniejszych osobistościach w muzycznym świecie.

Inną popularną sekcją jest Biblioteka muzyczna. Biblioteka ta jest synchronizowana z naszym Apple ID za pomocą serwisu iCloud. Dzięki temu mamy stały dostęp do biblioteki tworzonej na każdym urządzeniu Apple które posiadamy.

Na jakich urządzeniach działa Apple Music?

Apple Music działa tak naprawdę na wszystkich urządzeniach obsługiwanych za pomocą systemu operacyjnego iOS – jeśli jest to system 8.4 lub nowszy. Dostępny jest więc na większości iPhonów oraz iPadów, a także na komputerach stacjonarnych zwanych PC oraz Mac. Apple Music można obsługiwać także na zegarkach Apple Watch, oraz za pośrednictwem Apple TV. Co ciekawe, dostępny jest także na telefonach z systemem Android oraz komputerach z systemem Windows za pośrednictwem aplikacji iTunes. Ostatnio dodano również możliwość korzystania z Apple Music za pośrednictwem zwykłej przeglądarki internetowej.

Jak działa subskrypcja Apple Music?

Wszystkie te ciekawe funkcjonalności dostępne są w ramach subskrypcji Apple Music. Co ważne, pierwsze trzy miesiące korzystania z usługi są zupełnie darmowe, dzięki czemu mamy możliwość sprawdzenia czy jest to coś, co nam odpowiada lub po prostu się przydaje. Cena usługi po tym okresie jest różna w zależności od tego jakim typem użytkownika jesteśmy. Kształtują się one następująco:

  • 9,99 zł za miesiąc zapłacimy, jeśli jesteśmy studentami,
  • 19,99 zł jeśli jesteśmy innymi, indywidualnymi użytkownikami,
  • 29,99 zł miesięcznie kosztuje natomiast subskrypcja rodzinna.

Kiedy najczęściej rezygnujemy z subskrypcji Apple Music?

Mimo wszystkich korzyści i niewielkiej opłaty za usługę czasem bywa tak, że decydujemy się z niej zrezygnować. Kiedy tak się dzieje? Okazuje się, że jedną z częstszych przyczyn jest uszkodzenie urządzenia, którego używamy do odtwarzania muzyki z Apple Music. W takim wypadku jednak warto rozważyć, czy nie korzystniej będzie po prostu zdecydować się na inny krok, jakim może być wymiana baterii iPhone 8 lub wymiana szybki apple watch 3,  zamiast rezygnowania z przydatnej usługi.

Jak zrezygnować z subskrypcji Apple Music?

Jeśli jednak zdecydujemy się na anulowanie subskrypcji, jest to bardzo proste. Jeśli robimy to za pośrednictwem telefonu wystarczy, że otworzymy zakładkę ustawienia, a następnie stukniemy w swoje imię i nazwisko i przejdziemy do sekcji zwanej subskrypcje. Tam musimy wybrać subskrypcję w Apple Music i już możemy anulować naszą subskrypcję.
Podobnie rzecz ma się w przypadku komputerów Mac. Tam jednak musimy otworzyć w pierwszej kolejności aplikację App Store. Następnie musimy się zalogować, lub jeśli jesteśmy już zalogowani, to po prostu kliknąć miejsce, w którym napisane jest nasze imię i nazwisko, a następnie opcję o treści: pokaż informacje. Następnie musimy przewinąć stronę aż to sekcji zatytułowanej „zarządzaj” i wybrać opcję „subskrypcje”. Tam możemy edytować naszą subskrypcję usługi Apple Music, a więc także ją trwale usunąć. Na każdym innym urządzeniu Apple anulowanie subskrypcji przebiegać będzie podobnie.

Magazyny energii
Technologie

Magazyny energii

Magazyny energii – co powinniśmy o nich wiedzieć? Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach zapotrzebowanie na energię elektryczną wciąż wzrasta. Co więcej, nic nie zwiastuje na to, aby miały się dokonać jakiekolwiek zmiany w tym zakresie. Godnym uwagi rozwiązaniem są Odnawialne Źródła Energii, które są jeszcze bardziej opłacalne, jeśli posiadamy swoje własne magazyny energii. […]

Read More
Laptop ASUS TUF Gaming FX505
Hobby Technologie

Laptop ASUS TUF Gaming FX505 

Laptop ASUS TUF Gaming FX505 | Ryzen™ 7 3750H | 512 GB | 16 GB gold steel – jakiś czas temu Asus zaprezentował nową serie TUF dla graczy. Celem tego zabiegu było stworzenie ultrabooków o wysokiej wydajności, a jednocześnie niższej cenie niż znana gamingowa seria od Asusa: ROG (Republic Of Gamers). Owocem tej pracy jest […]

Read More
Jakie pompy ciepła?
Budownictwo Technologie

Jakie pompy ciepła?

Jakie pompy ciepła? Pompy ciepła to bardzo ekonomiczny i ekologiczny sposób na ogrzewanie budynku. Jak działają i jakie są ich rodzaje? Czym jest pompa ciepła? Najprostsza definicja mówi o tym, że gruntowa, wodna, hybrydowa lub powietrzna pompa ciepła to urządzenie, które wymusza przepływ ciepła. Dotyczy to ruchu ciepła z takiego obszaru, który ma niższą temperaturę, do […]

Read More