Ile kosztuje polisa OCP? Czym jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przewoźnika –OCP? Firmy transportowe wykonujące przewóz towarów określają OCP, jako bezpieczeństwo w spedycji i które stanowi dla nich czynnik nadrzędny. Mimo, że nie jest to ubezpieczenie obowiązkowe, wiele kontrahentów zlecających przewóz ładunku wymaga posiadania przez przewoźnika OCP. Ten rodzaj polisy ubezpieczeniowej zabezpiecza przewoźnika przed koniecznością pokrywania z własnej kieszeni szkód powstałych podczas transportowania towaru. Obejmuje to wypadki losowe, które mogą zaistnieć podczas wykonywania usługi. Dla firm przewozowych ważna jest wartość takiego ubezpieczenia i zawsze zwracają na to szczególną uwagę.
Na co zwrócić uwagę wybierając konkretnego ubezpieczyciela?
Wybranie najkorzystniejszej oferty OCP https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-ocp-przewoznika/ wymaga rozeznania na rynku firm ubezpieczeniowych. Dlatego warto powierzyć nam przeprowadzenie takiego rekonesansu i uzyskać dla swojej firmy przewozowej najbardziej optymalną polisę pod kątem ceny i zakresu odpowiedzialności ubezpieczyciela. Aby dowiedzieć się, ile kosztuje polisa OCP, trzeba przeanalizować oferty wielu towarzystw ubezpieczeniowych i wybrać taką, która spełni potrzeby danego przewoźnika. Ilość ubezpieczycieli jest duża, tak, więc można sprawdzać różne oferty i wybrać najbardziej dostosowaną do swoich wymagań. Jest wiele czynników wpływających na koszt umowy ubezpieczeniowej, poznanie ich ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji.
Czy warto wykupywać ubezpieczenie OCP, które nie jest obowiązkowe?
Dla firm wykonujących transport drogowy i przewóz ładunków, polisa OCP jest naprawdę korzystna i warto rozważyć jej zakup. Jest to polisa ubezpieczająca finansowo przewożone towary zarówno w ruchu krajowym jak i międzynarodowym. Co jest objęte ubezpieczeniem OCP: samochody ciężarowe oraz busy, przewoźnicy, transportowane towary a tym samym kontrahenci, którzy mają możliwość uzyskania odszkodowania za niedowiezione lub zniszczone towary.
Podczas wyboru konkretnego ubezpieczyciela, musi zostać podana kwota polisy oraz zakres jego odpowiedzialności, wykluczenia oraz inne czynniki. Każdy przewoźnik ma świadomość, że im lepszy zakres odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego tym lepsze zabezpieczenie jego interesów. Uzyskanie wiedzy na temat kosztu polisy OCP, wymaga dobrego researchu, aby w przyszłości nie narazić się na straty finansowe. Nie można przewidzieć, co stanie się podczas przewożenia różnych towarów, często delikatnych, bardzo cennych czy szybko psujących się. Dobrze skonstruowana umowa ubezpieczeniowa OCP ochroni firmę przewozową oraz kontrahenta przed ponoszeniem kosztów likwidacji szkody.
Zobacz również:
- ubezpieczenie dla firmy budowlanej https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-oc-firmy-remontowo-budowlanej/
- kalkulator oc ciągnik siodłowy https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-oc-ciagnika-siodlowego-w-leasingu/
- ubezpieczenie allianz podatnik https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-allianz-podatnik-polisa-podatkowa/
Z jakimi kosztami trzeba się liczyć wykupując dodatkowe ubezpieczenie?
Ile kosztuje polisa OCP? Tak naprawdę jest to zależne od zakresu umowy OCP. Im szerszy on będzie, tym cena dobrowolnego ubezpieczenia przewoźnika będzie wyższa. Co składa się na ostateczny koszt OCP? Dotyczy to różnych czynników chociażby suma gwarancyjna, czyli kwota, do jakiej zostanie zlikwidowana szkoda. Ponadto istotne są roczne obroty danej firmy przewozowej, im wyższe tym składka wyższa. Oczywiście istotny jest rodzaj przewożonego ładunku, im bardziej narażony na ryzyko uszkodzenia lub kradzieży tym kwota ubezpieczenia będzie szacowana wyżej. Za bardzo cenne lub niebezpieczne ładunki kwota polisy jest zwiększana. Trzeba również mieć na uwadze czy transport będzie odbywał się w ruchu krajowym, czyli OCP krajowe czy poza granicami kraju, czyli OCP międzynarodowe, którego składka będzie oczywiście wyższa.
Jest wiele elementów składowych każdego ubezpieczenia, dlatego wymaga to indywidualnego rozpatrzenia i wyliczenia. W związku z tym, że nie jest to ubezpieczenie obowiązkowe można negocjować cenę, redukując na przykład zakres polisy. Ze względu na złożoność całego procesu określania warunków umowy ubezpieczeniowej OCP, należy skrupulatnie przedłożyć potrzeby swojej firmy przewozowej. Często być albo nie być takiego przedsiębiorstwa zależy od rodzaju i zakresu ubezpieczenia. Wysokie kwoty odszkodowań mogą zaburzyć płynność finansową przewoźnika i doprowadzić jego firmę do upadłości. Kolejną korzyścią, jaką uzyskuje ubezpieczony to podwyższenie swojej renomy na rynku przewozowym. Kontrahenci chętniej powierzają przewiezienie ładunku firmom, które posiadają aktualne OCP.
Jak przygotować się do zwarcia dodatkowej umowy ubezpieczeniowej na transport drogowy?
Ubezpieczenie OCP jest nieobowiązkowe w związku, z czym nie podlega unormowaniu prawnemu, ale nie należy wyrażać zgody na standardowe rozwiązania, które najczęściej oferuje towarzystwo ubezpieczeniowe. Co trzeba zrobić, aby polisa była dopasowana do potrzeb firmy przewozowej? Należy porównać ze sobą różne oferty z rynku. Jeżeli będziesz chciał skorzystać z naszych usług wykonamy takie zestawienie ofert dla ciebie. Wypełnij wszystkie dane formularza, który znajduje się na naszej stronie internetowej i wyślij zgłoszenie. Kontaktując się z naszym konsultantem uzyskasz najlepszą opcję umowy OPC. Posiadamy doświadczenie, potrafimy skutecznie dopasować wysokość składki do możliwości finansowych przewoźnika.