Kiedy zaczyna się rehabilitacja i jak zrobić pierwszy krok?

Kiedy zaczyna się rehabilitacja i jak zrobić pierwszy krok?

Rehabilitacja to coś, co większości z nas kojarzy się przede wszystkim z radzeniem sobie z bólem i porażeniem kończyn po różnego rodzaju kontuzjach, kontuzjach i wypadkach. Kiedy zaczyna się rehabilitacja i jak zrobić pierwszy krok? W rzeczywistości jednak gabinety rehabilitacyjne odwiedzane są w wielu innych sytuacjach. W tym krótkim przewodniku podpowiemy Ci, kiedy właściwie skorzystać z tego, co oferuje i gdzie rozpocząć współpracę z jej pracownikami.

Klinika Rehabilitacyjna – kiedy jechać?

Aby praktykować rekonwalescencję, musimy wiedzieć, kiedy naprawdę warto to robić i na jakie dolegliwości może nam pomóc. Jak wspomnieliśmy wcześniej, kontuzje i wszelkiego rodzaju kontuzje to najczęstsze powody zgłaszania się do kliniki rehabilitacyjnej – bez względu na to, co spowodowało. Po takie usługi doradcze powinniśmy sięgać również wtedy, gdy:

  • Różne wady postawy, które w mniejszym lub większym stopniu wpływają na nasz komfort życia;
    wady wrodzone, z którymi mamy do czynienia od urodzenia i wymagają rehabilitacji, aby nie dopuścić do ich pogłębienia;
  • Choroby układu oddechowego, w przypadku których rehabilitacja przybiera nieco inną formę;
  • Leczenie otyłości, zwłaszcza otyłości, która wpływa na codzienne funkcjonowanie,
  • Zaburzenia ciąży i połogu.
  • Rehabilitacja jest również pomocna w powrocie do zdrowia po operacji. Również dobry po zawale serca (nazywa się to rehabilitacją kardiologiczną).

Zawsze skonsultuj się z lekarzem i fizjoterapeutą, zanim pójdziemy na rehabilitację, jeśli jest to konieczne. Musimy się też zastanowić, czy chcemy się skupić na niedofinansowanej opiece, czy na profesjonalnych usługach prywatnych.

Pierwsze kroki w zdrowieniu – od czego zacząć?

Kiedy zaczyna się rehabilitacja i jak zrobić pierwszy krok?
Kiedy zaczyna się rehabilitacja i jak zrobić pierwszy krok?

Skierowanie powinniśmy otrzymać jeszcze zanim zdecydujemy się na rehabilitację. To nie tylko wymóg formalny (oczywiście, jeśli chcemy być leczeni w ramach NFZ), to coś, czego się od nas oczekuje – lekarz rodzinny może doradzić, czy nasza choroba kwalifikuje się do wyleczenia. Jeśli nie chcemy zrzucać tej decyzji na niego, możemy udać się do poradni rehabilitacyjnej – ona dokładnie nas zbada i zdiagnozuje, i zwykle od razu wskaże najodpowiedniejszy w naszej sytuacji sposób leczenia.

Wiedząc, jaki model zdrowienia przyjąć, możemy zacząć szukać miejsc, w których będziemy to zdrowienie prowadzić. Może to być poradnia rehabilitacyjna, do której pomocy szukaliśmy na etapie konsultacji. Może to być również terapeuta personalny – ktoś dobrze zorientowany w tej dziedzinie. Indywidualnie ustalamy współpracę, a także czas trwania rekonwalescencji. Jednocześnie powinniśmy być w stałym kontakcie z naszym lekarzem pierwszego kontaktu – w ten sposób będziemy wiedzieć, czy rekonwalescencja przynosi pożądane efekty lub czy warto zmienić leczenie.

W domu czy w biurze? Gdzie odbywa się rehabilitacja?

Rehabilitacja https://spondylus-rehabilitacja.pl/uslugi/fizjoterapia-rehabilitacja/rehabilitacja/rehabilitacja-po-zlamaniu/ to specyficzna operacja w medycynie, którą można wykonać w domu i w gabinetach rehabilitacyjnych – zawsze ze specjalistą, nigdy samemu (chyba, że ​​specjalista zaleci samodzielne ćwiczenia, które zazwyczaj są w naszym zasięgu). Rehabilitacja w domu jest bardzo ciekawym rozwiązaniem, ponieważ pozwala nam ćwiczyć w warunkach, które doskonale znamy i które są dla nas bezpieczne. Chociaż jest to droższe (konieczność zatrudnienia specjalisty, aby nas odwiedził), może prowadzić do szybszych wyników. Pozwala również na zabranie go w sytuacjach mocno ograniczonych (uniemożliwiających pójście do biura). Rehabilitację domową można wspomóc zakupem specjalistycznego sprzętu – ale tylko wtedy, gdy wiemy, że starczy nam na długi czas (np. w przypadku leczenia wad wrodzonych).

Rehabilitacja biurowa to dobra opcja dla tych, których stać na dojazd do biura. Nie dość, że jest to tańsze, to jeszcze pozwala korzystać ze sprzętu, którego nie możemy zabrać do domu (w ogóle nie opłaca się ich kupować). W tym czasie możemy również skorzystać z różnych terapii wspomagających (m.in. masaż relaksacyjny itp.), które same w sobie przyniosą większą motywację. Musimy iść na terapię, a nie tylko czekać na nich przed własnym telewizorem i nie robić nic, żeby ich odpowiednio przygotować. Rehabilitacja stacjonarna przeznaczona jest dla osób z krótkotrwałymi urazami. Osoby, które potrzebują go więcej, będą go używać mniej.

Wnioski

Gabinet rehabilitacyjny to miejsce stworzone z myślą o nas i naszym zdrowiu – i co do tego nie powinniśmy mieć żadnych wątpliwości. Jednak jeszcze przed jego wdrożeniem powinniśmy zastanowić się, czy naprawdę tego potrzebujemy i w jaki sposób powinniśmy z nami współpracować, aby jak najlepiej to wykorzystać. Kliniki, jak sama nazwa wskazuje, nie tylko nam pomagają, ale także udzielają porad. Warto więc wiedzieć o jego istnieniu i w razie potrzeby korzystać z jego usług.

Spondylus rehabilitacja Szczecin
Aleja Papieża Jana Pawła II 36
70-453 Szczecin
665035035
www.spondylus-rehabilitacja.pl

Restrukturyzacja firmy Gorzów
Prawo Usługi

Restrukturyzacja firmy Gorzów

Restrukturyzacja firmy Gorzów: W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym firmy często muszą dostosowywać się do zmieniających się warunków rynkowych, by utrzymać swoją pozycję i osiągnąć trwałą przewagę konkurencyjną. W przypadku firmy Gorzów, to właśnie proces restrukturyzacji okazał się kluczowym elementem umożliwiającym jej przetrwanie i dalszy rozwój. Restrukturyzacja to kompleksowy proces, który umożliwia przedsiębiorstwu dostosowanie się do […]

Read More
Mediacje Szczecin
Prawo Usługi

Mediacje Szczecin

Mediacje Szczecin: Kiedy dochodzi do sporów i konfliktów, zazwyczaj naszym pierwszym instynktem jest uciekanie do sądu i poddanie się decyzji sędziego. Jednak istnieje alternatywny sposób rozwiązywania konfliktów, który jest bardziej konstruktywny i dający większą kontrolę nad rezultatem. Mowa tu o mediacji, a Szczecin to miejsce, gdzie ta metoda zyskuje coraz większą popularność. Co to są […]

Read More
Wypożyczalnia aut dostawczych w Szczecinie
Motoryzacja Transport Usługi

Wypożyczalnia aut dostawczych w Szczecinie

Wypożyczalnia aut dostawczych w Szczecinie – najlepsze rozwiązanie dla Twojego biznesu! Wynajem samochodu to coraz bardziej popularna opcja dla ludzi, którzy chcą korzystać z mobilności i wolności w podróżach prywatnych czy służbowych. Wypożyczalnia aut dostawczych w Szczecinie to idealne rozwiązanie dla firm, które potrzebują pojazdów do przewozu towarów i sprzętu. Przyjrzyjmy się bliżej tej usłudze […]

Read More