Skrytki bankowe jako ciekawy sposób na przechowywanie swoich kosztowności

Skrytki bankowe jako ciekawy sposób na przechowywanie swoich kosztowności

Skrytki bankowe jako ciekawy sposób na przechowywanie swoich kosztowności: przechowywanie swojego majątku nie jest prostym zadaniem. Istnieje wiele różnych sposobów i ich wybór zależy od kilku czynników. W wielu scenariuszach najlepszym rozwiązaniem jest wybór bezpiecznych skrytek bankowych. Tego typu miejsce do przechowywania wartościowych przedmiotów jest znane przede wszystkim z filmów sensacyjnych. To do nich włamywały się profesjonalne ekipy przestępców, aby ukraść bezcennych dzieł sztuki, biżuterii, czy też sztabek złota. Takie sytuacje praktycznie nie miały miejsca w prawdziwym świecie.

Zaledwie kilka napadów na bank było nakierowanych na złupienie skrytek bankowych. Do najsłynniejszych należy na przykład napad na londyński Lloyds Bank w 1971 roku. Z roku na rok banki stopniowo, lecz konsekwentnie podnosiły poziom zabezpieczeń w swoich placówkach. Obecnie włamanie się do skrytki bankowej jest wysoce nieprawdopodobne. Jest to więc dobra opcja dla osób, które potrzebują wyjątkowo bezpiecznego miejsca do składowania swojego majątku.

Ile będzie kosztowało nas wynajęcie skrytki bankowej?

Skrytki bankowe jako ciekawy sposób na przechowywanie swoich kosztowności
Skrytki bankowe jako ciekawy sposób na przechowywanie swoich kosztowności

Ostateczny koszt skrytki bankowej zależy od jej rozmiarów oraz tego, na jaki okres pragniemy ją wynająć. O ile za większą skrytkę przyjdzie nam zapłacić więcej pieniędzy, nasze wydatki możemy ograniczyć, deklarując długi okres przechowywania. Wszelkie opłaty należy uiścić po wybraniu skrytki bankowej. Zawierana jest odpowiednia umowa i jeżeli przekroczymy określony w niej termin, to bank najpierw spróbuje się z nami skontaktować. W razie braku odpowiedzi dana skrytka zostanie szybko opróżniona, a jej zawartość zostanie przeniesiona do bezpiecznego miejsca, w którym będzie oczekiwała na swojego właściciela. Krótkoterminowe wynajmowanie skrytki bankowej nie jest korzystną opcją. O wiele lepiej zdecydować się na długoterminowy wynajem. Za każdy rok przyjdzie nam zapłacić kilkaset złotych – dokładna kwota zależy od wybranej przez nas instytucji. Jedyne dodatkowe koszty, z jakimi możemy mieć do czynienia to cena wymiany zamka do skrytki lub zamontowanie specjalnego zabezpieczenia magnetycznego. Najbardziej kosztowną sytuacją jest zgubienie klucza do swojej skrytki. Wtedy nie obejdzie się bez interwencji ślusarza oraz wymiany zamka naszej skrytki bankowej. Na koniec będziemy musieli zapłacić także za wyrobienie nowego kompletu kluczy.

Kto może założyć skrytkę bankową?

Ma do tego prawo zarówno osoba fizyczna, jak i prawna. Ta pierwsza musi być jednak pełnoletnia. Podczas zakładania skrytki należy okazać dowód tożsamości – dowód osobisty lub ewentualnie paszport dla osób mieszkających poza granicami Polski. Następnym krokiem jest sporządzenie właściwej umowy. Znajdują się w niej zapiski dotyczące terminu obowiązywania, list zakazanych przedmiotów oraz zapis odpowiedzialności danej instytucji w przypadku uszkodzenia lub zgubienia przechowywanych przedmiotów. Zanim jednak można będzie ubiegać się o jakieś odszkodowanie, trzeba mieć na uwadze dwie istotne kwestie. Chodzi mianowicie o to, że na nas spoczywa obowiązek udokumentowania zawartości naszej skrytki bankowej oraz wartości przechowywanych w niej przedmiotów. Jeśli o to nie zadbamy, to bank nie będzie zbyt skłonny do zrekompensowania naszych strat.

Jak wygląda typowa skrytka w banku?

Sterylna komora ze ścianami zastawionymi identycznymi kasetkami. Jest to typowy obraz, który ma się przed oczami, gdy mowa o skrytkach bankowych. Winę za to ponoszą w dużej mierze studia filmowe – w rzeczywistości tego rodzaju skrytki mogą przybierać rozmaite formy. Nie muszą być konieczne przechowywane w podziemiach danego banku. Mamy możliwość wybrania zarówno niewielkich kasetek, w których schowamy odrobinę biżuterii, jak i ogromnych skrytek, które pomieszczą o wiele większe przedmioty. W Prawie bankowym znajdują się przepisy regulujące kwestię powiązane ze skrytkami bankowymi, gdyż ich udostępnianie zalicza się do czynności bankowych. O ile popularność tego rodzaju zabezpieczenia naszego majątku nie jest równie popularne co w przeszłości, nadal można znaleźć liczne grono osób, które preferują takie rozwiązanie. Malejąca liczba dostępnych skrytek zazwyczaj nie jest w stanie w pełni zaspokoić zapotrzebowania na nie. Co więcej, nie każda placówka banku będzie w stanie zapewnić odpowiednie warunki do stworzenia skrytek bankowych.

Czy skrytki bankowe są wygodne w użytkowaniu?

Do każdej skrytki są dwa klucze – pierwszy z nich otrzymuje jej użytkownik, natomiast dugi pozostaje w banku. Oczywiście może się zdarzyć, że z danej skrytki korzysta kilku współwłaścicieli. W takiej sytuacji istnieje możliwość wyrobienia dodatkowych kluczy. Do otwarcia skrytki konieczne jest jednoczesne użycie klucza jej właściciela oraz tego, który posiada bank. Coraz częściej możemy spotkać się z kluczami w formie magnetycznej – tak zabezpieczane się w szczególności nowocześniejsze skrytki bankowe. O ile pracownik banku jest obecny podczas otwierania i zamykania skrytki, to w trakcie samej wizyty nie będzie on nam towarzyszył. Pomieszczenie ze skrytkami nie jest również monitorowane. Mamy więc zapewnioną pełna prywatność.

Praca Usługi

Leasing pracowników z Ukrainy

Leasing pracowników z Ukrainy staje się coraz bardziej popularną formą zatrudnienia w Polsce, dostarczając firmom elastyczne i efektywne rozwiązania kadrowe. Ten model zatrudnienia przynosi wiele korzyści zarówno dla przedsiębiorstw, jak i dla pracowników, wspierając dynamiczny rozwój rynku pracy. Polska, będąca atrakcyjnym rynkiem dla pracowników z Ukrainy, korzysta z ich kompetencji i zaangażowania, co przyczynia się […]

Read More
Marketing stomatologiczny
Marketing i reklama Usługi Zdrowie

Marketing stomatologiczny

Marketing stomatologiczny to kluczowy element rozwoju każdego gabinetu dentystycznego, umożliwiający nie tylko pozyskiwanie nowych pacjentów, ale także budowanie długotrwałych relacji z obecnymi. W dynamicznie zmieniającej się branży zdrowotnej, zrozumienie i skuteczne wdrożenie strategii marketingowych jest niezbędne, aby wyróżnić się na tle konkurencji. Dobrze zaplanowane działania marketingowe pozwalają nie tylko na zwiększenie widoczności gabinetu, ale także […]

Read More
Implanty stomatologiczne Warszawa
Usługi Zdrowie

Implanty stomatologiczne Warszawa

Kiedy myślimy o poprawie jakości naszego życia, rzadko koncentrujemy się na zdrowiu jamy ustnej, a to właśnie zdrowe zęby mają kluczowe znaczenie dla naszego samopoczucia, wyglądu, a nawet zdolności do komunikacji. W Warszawie, gdzie tempo życia jest szybkie, a oczekiwania wobec siebie i innych są wysokie, implanty stomatologiczne stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem dla […]

Read More